Aktualności

Zapraszamy na spotkanie z autorką "Florki"
23.05.2017

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie  serdecznie zaprasza 31 maja (środa) 2017 na spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel: Spotkanie zaplanowano dla uczniów klas pierwszych i drugich  szkół podstawowych. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia: 13 449 10 17.     Roksana... wiecej »
roksana_jedrzejewska.jpg

Trening SWA
22.05.2017

W dniu 23 maja 2017r. w ramach ćwiczenia Wojewódzkiego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego pk. „WISŁA 2017”, na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening systemu wykrywania i alarmowania. W związku z powyższym w tym dniu o godz. 13:00 i 13:15 na terenie gminy nastąpi fizyczne uruchomienie... wiecej »
znak_oc_syreny_03.jpg

Tydzień Bibliotek 2017
22.05.2017

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie nawiązując do... wiecej »
img_1616.jpg

UWAGA! ZAGINĄŁ PIES
22.05.2017

Dnia 17 maja 2017 roku na Belnej w Bieczu zaginął pies rasy mieszanej, drobnej budowy, wiek około 7 lat. Pies wabi się Kajtek i jest przyjazny ludziom. Osoby które widziały psa bądź wiedzą gdzie on się znajduje proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim w Bieczu pod numerem telefonu 13 44 06 850. wiecej »
pies_7.jpg

XXV Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
15.05.2017

26 kwietnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się XXV Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Organizatorami Konkursu była Gmina Skołyszyn oraz GOKiCz w Skołyszynie. W jubileuszowej edycji uczestniczyło dwustu piętnastu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn. Prezentacje oceniło Jury... wiecej »
img_5316.jpg

Młodzi ilustratorzy zredagowali "Świerszczyk"
15.05.2017

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły sie warsztaty literacko-plastyczne z Jolantą Richter-Magnuszewską - ilustratorką książek dziecięcych, współpracującą od 2011 roku z dwutygodnikiem "Świerszczyk". Na początku spotkania Jolanta Richter – Magnuszewską wprowadziła dzieci w świat... wiecej »
plakat_wystawa.png

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE
07.05.2017

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skołyszynie przekazuje informacje o niebezpiecznym zjawisku drugiego stopnia. Prosimy o monitoroiwanie terenów zagrożonych na podtopienia i podjęcie niezbędnych czynności w celu zabezpieczenia zabudowań. INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKUNr 35  Stopień zagrożenia: 2Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie... wiecej »
woda-powodz-1508x706_c_1.jpg

OSTRZEŻENIE BURZE Z GRADEM
05.05.2017

Gminne Centrum Zarządzania Krzysowego w Skołyszynie przekazuje otrzymane ostrzeżenie z IMGW o możliwości wystąpienia burz z gradem. Prosimy o stosowanie się do zaleceń opisanych w poradniku zamieszczonym na stronie Gminy w zakładce "Bezpieczeństwo"-"Poradniki".   OSTRZEŻENIE Nr 55Zjawisko: Burze z grademStopień zagrożenia: 1Biuro: Centralne Biuro Prognoz MeteorologicznychObszar:... wiecej »
burze_z_gradem.jpeg

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
04.05.2017

Podaje się do publicznej wiadomości, że w Urzędzie Gminy Skołyszyn znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy z terenu wsi: Przysieki, Gmina Skołyszyn, Województwo Podkarpackie, w drodze bezprzetargowej, na okres do 2 lat. Wykaz ten wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Skołyszyn, a ponadto można się z nim zapoznać w pok. Nr 22 tut.... wiecej »

Dzień Strażaka 2017
02.05.2017

Druhny i Druhowie, wypełniając szlachetne strażackie przesłanie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” ofiarujecie siebie człowiekowi w potrzebie, pamiętając, że „nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. Tak jak kiedyś rycerze chronili swych sąsiadów i rodziny – tak obecnie strażacy gotowi są do ofiarnej... wiecej »
osp.jpg

III miejsce Anny Węgrzyn w finale powiatowym 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
28.04.2017

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jaśle, przy współpracy z miejscową Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz społecznymi partnerami, zorganizował eliminacje powiatu jasielskiego do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".    W konkursie wzięli... wiecej »
p1070706.jpg

Informacja Kierownika GZGK w Skołyszynie
25.04.2017

Informacja Kierownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Skołyszynie dotycząca pozbywania się ścieków opadowych i wód drenażowych z terenu nieruchomości I Kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Skołyszynie przypomina, o istniejącym zakazie dotyczącym odprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej. Zgodnie z... wiecej »

Komunikat - szczepienie lisów
24.04.2017

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 22 kwietnia do 1 maja br. wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich).... wiecej »
rotator-lis-polana.jpg

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne organizowane przez LGD LIWOCZ
24.04.2017

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne, które odbędzie się w dniu 11 maja 2017 r. o godz. 16:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Spotkanie ma na celu zapoznanie przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, grup nieformalnych oraz osób zaangażowanych w sprawy lokalnej... wiecej »
plakat_80.jpg

Zaproszenie na XVIII Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym TURNIEJ PRO- FAMILIA CUP 2017
24.04.2017

Towarzystwo Sportowe Pro- Familia, PZTS w Warszawie, POZTS w Rzeszowie, SPAR POLSKA S.A. zapraszają wszystkich chętnych, sympatyków tenisa stołowego, dzieci, młodzież, rodziców, zawodników z Gminy Skołyszyn na: XVIII Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym TURNIEJ PRO- FAMILIA CUP 2017 Miejsce i czas: Frysztak – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy... wiecej »

Wiosennie w Skołyszynie!
24.04.2017

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, 23 kwietnia 2017 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie było radośnie, pięknie i wiosennie! Wszystko za sprawą utalentowanych aktorów, wokalistów i tancerzy Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.  Podczas koncertu muzyczno-słownego „Wiosna jest jak...", publiczność wysłuchała... wiecej »
img_5276.jpg

Konferencja podsumowująca realizację projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych.
20.04.2017

W piątek 31 marca 2017 r. w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pn. Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Na terenie województwa małopolskiego i... wiecej »

Nowy numer "Posłania"
20.04.2017

Parafia Świętego Józefa w Skołyszynie zaprasza do zapoznania się z nowym numerem biuletynu "Posłanie". W numerze m.in.:  - Kronika parafialna - Statystyka parafialna - Intencje Mszy Świętych - Wspomnienia egzorcysty - Opowiadanie dla najmłodszych wiecej »

Zaproszenie na koncert „Wiosna jest jak...”.
19.04.2017

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia 2017 roku na koncert „Wiosna jest jak...”.  Podczas spotkania na scenie  zaprezentują się uczestnicy zajęć wokalnych, grupa teatralna oraz uczestnicy zajęć tanecznych GOKiCz w Skołyszynie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury... wiecej »
plakat_79.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi