Aktualności

ERASMUS + W ŚWIĘCANACH
20.06.2017

Zespół Szkół Publicznych w Święcanach był gospodarzem piątej mobilności realizowanej w ramach projektu Erasmus+ pt. „Youth to Business Enterprise”, której tematem przewodnim były finanse produktu. Każda ze szkół stworzyła swój produkt lub usługę, którą zamierza wprowadzić na rynek, opracowując również swój biznesplan. W ramach... wiecej »
37-dsc_0641.jpg

W Pałacu Prezydenta RP
14.06.2017

W dniu 12.06.2017r. Prezydent Andrzej Duda odznaczył "bohaterów czasu pokoju" - osoby, które wykazały się odwagą niosąc pomoc innym, narażając swoje bezpieczeństwo. Ich postawę określił "dowodem humanizmu i człowieczeństwa", dziękował za "szlachetność". Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powiedział, że wyróżnił "bohaterów czasu pokoju, ludzi... wiecej »
konrad.jpg

Uczniowie ZSP w Kunowej z wizytą we Włoszech
13.06.2017

W dniach 22-26 maja 2017 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej, w składzie Michał Majewski, Piotr Kuchta i Łukasz Skałba, uczestniczyła w cyklu spotkań edukacyjnych w Kapui, Włochy, realizowanych w ramach projektu ”Inventions and Cultural Behaviour” (program Erasmus+ akcja KA219). Obok polskiego zespołu, w spotkaniach tych udział wzięły także zespoły... wiecej »
08_1.jpg

Czytanie zbliżyło dzieci, młodzież i dorosłych
13.06.2017

Za nami XVI  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD). Największe doroczne święto kampanii czytania obchodzone było  dniach 3 – 10 czerwca, pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”. Noc bibliotek, film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”, piknik rodzinny, konkurs plastyczny "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato", spotkania z... wiecej »
harklowa.jpg

PROSIMY O GŁOSOWANIE!!!
12.06.2017

Miło nam poinformować, że szkoła w Skołyszynie zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu Podwórko Talentów Nivea. Film przedstawiający talenty dzieci znalazł się w gronie 200 najlepszych zgłoszonych do tego konkursu. Drugi etap polega na głosowaniu na nasz film. 20 lokalizacji, które zdobędą najwięcej głosów otrzyma nagrodę w konkursie. Głosowanie trwa do 31... wiecej »
podworko_talentow_nivea.jpg

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego
09.06.2017

W dniu 8 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich zamieszkałych na terenie gminy Skołyszyn obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Zaproszenie na tę uroczystość przyjęły następujące pary małżeńskie: 1. Zofia i Marian Bajorkowie z Lisowa 2. Janina i Józef Czyszczoniowie ze Święcan 3. Stanisława i Piotr Czyszczoniowie ze Święcan 4. Maria i... wiecej »
50lat.jpg

Gmina Skołyszyn czyta dzieciom!
07.06.2017

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (XVI OTCD) Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprosił  przedszkolaki z gminy Skołyszyn na wspólne czytanie i zabawy. 7 czerwca na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się dzieci z Lisowa, Jabłonicy, Harklowej, Przysiek, Bączala Dolnego, Kunowej i Święcan.... wiecej »
img_5908.jpg

Grzegorz Kasdepke odwiedził Skołyszyn
06.06.2017

6 czerwca 2017 roku sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa zapełniła się po brzegi młodymi czytelnikami. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Grzegorza Kasdepke, autora wielu książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania pisarz ze swadą i humorem opowiadał o nieprawdopodobnych nieraz dziejach powstania swoich książek, dzieląc się własnymi wspomnieniami z... wiecej »
img_5840.jpg

Dzień Dziecka w Skołyszynie
05.06.2017

Zabawy z Lady Famą i Kucykiem Billy, konkurencje w Miasteczku Strażackim, darmowe zjeżdżalnie, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, malowanie twarzy i włosów, deszcz baniek mydlanych, sztuczny śnieg i konfetti to tylko wybrane atrakcje, które czekały na  najmłodszych 4 czerwca na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa  w Skołyszynie Dużo uśmiechu, okazji do... wiecej »
img_2093.jpg

Grzegorz Kasdepke odwiedzi Skołyszyn
02.06.2017

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza dzieci i rodziców na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke. Autor licznych książek dla dzieci odwiedzi naszą bibliotekę we wtorek 6 czerwca 2017 r. o godzinie 9:00. Grzegorz Kasdepke – autor wielu bestsellerów książkowych. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Bohaterowie jego książek zawojowali... wiecej »
kasdepke_1.jpg

Komunikat dotyczący odbioru odpadów zielonych oraz odpadów ulegających biodegradacji
01.06.2017

Informuje się mieszkańców gminy Skołyszyn, że w miesiącu czerwcu br. z terenu gminy nie będą odbierane odpady zielone oraz odpady ulegające biodegradacji. Powodem zaistniałej sytuacji jest odmowa przyjęcia i zagospodarowania ww. odpadów przez Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie. wiecej »

ZGDW ogłosił przetarg na zadanie "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Zakres II"
01.06.2017

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki ogłosił przetarg na zadanie "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Zakres II". Szczegóły na stronie internetowej www.wisloka.bip.info.pl wiecej »

Kolejny nabór wniosków w ramach programu "Przyjazny Dom"
31.05.2017

Wojewódzki Furndusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie ogłosił kolejny nabór wniosków od osób fizycznych w ramach programu "Przyjazny Dom" w zakresie: "Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków o przepustowości do 5 m3/d lub wykonanie podłączeń budynków do istniejącego zbiorczego systemu kanalizacyjnego".   Szczegóły na... wiecej »

Florka, Gębolud i inni
31.05.2017

W jaki sposób Florka poradziła sobie z koszmarnym snem? Jak radzić sobie ze złością, strachem i smutkiem ? Dlaczego warto czytać książki? Skąd brać pomysły na  nowe książki?             Odpowiedzi na te i inne  pytania poznały dzieci, które wzięły udział w spotkaniu autorskim z Roksana ... wiecej »
img_5703.jpg

Bezpłatna emisja filmu / kino familijne/
30.05.2017

Dzieci, młodzież i rodziców zapraszamy na bezpłatną emisję filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra” (reż. P. Klange i W. Soderlund). Piątek, 2 czerwca 2017 roku w GOKiCz w Skołyszynie Godzina 18:00 wiecej »
plakat_film.jpg

Pomoc na "Modernizacje gospodarstw rolnych" rusza od 29 czerwca 2017 r.
29.05.2017

Od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Wsparcie można otrzymać na inwestycje związane... wiecej »
plakat_arimr.jpg

ZGDW ogłosił przetarg na zadanie "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Zakres I"
29.05.2017

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki ogłosił przetarg na zadanie "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Zakres I". Szczegóły na stronie internetowej www.wisloka.bip.info.pl wiecej »

"Nowe kwalifikacje-szersze perspektywy"
25.05.2017

Stowarzyszenie CRAS realizuje projekt  "Nowe kwalifikacje-szersze perspektywy" w którym oferuje szkolenia zawodowe za 10 % ich wartości. Projekt "Nowe kwalifikacje-szersze perspektywy" skierowany jest do osób dorosłych o wykształceniu ukończonym na poziomie co najwyżej szkoły średniej, w tym niepełnosprawnych, które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze woj.... wiecej »
plakat_81.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi