Aktualności

Quiz wiedzy o Gminie Skołyszyn
01.10.2013

Osoby, które do 15 października br. nadeślą prawidłowe odpowiedzi na poniższe pytania quizowe na adres e-mail: promocja@skolyszyn.pl będą mogły odebrać w Urzędzie Gminy w Skołyszynie (pokój nr 4 - punkt obsługi klienta) publikację "W dorzeczu Wisłoka i Wisłoki". Publikacja powstała w ramach projektu pt. "Aktywna Turystyka Ludności Atrakcyjnym Szlakiem" i zawiera opis 147... wiecej »
publikacja.jpg

System Informacji Przestrzennej Gminy Skołyszyn
01.10.2013

Zapraszamy do zapoznania się z Systemem Informacji Przestrzennej Gminy Skołyszyn. Aplikacja ma charakter wyłącznie poglądowy i w żadnym razie nie może być traktowana jako oficjalny dokument urzędowy. Nie może też być podstawą jakichkolwiek czynności administracyjnych czy urzędowych. wiecej »
sip.jpg

Szukamy dawcy szpiku - może to właśnie Ty!
01.10.2013

Szukamy dawcy szpiku - może to właśnie Ty! Kilkanaście dni temu Zbigniew Sanocki Burmistrz Gminy Jedlicze a zarazem Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. Teraz leży w szpitalu i walczy z chorobą. Życie może uratować mu przeszczep szpiku. Dlatego ruszamy z akcją szukania dawcy. Białaczka to podstępna... wiecej »
szpik_plakat_2.jpg

Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller
30.09.2013

GOKiCz w Skołyszynie: 18 października 2013 r. (piątek); godzina 8.30 wiecej »
plakat_32.jpg

Konfrontacje artystyczne 2013
30.09.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury do udziału w „Konfrontacjach Artystycznych” – przeglądzie w kategoriach teatr i taniec, który odbędzie się w dniu 23 października 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w... wiecej »
plakat_konfrontacje_artystyczne_2013.jpg

Konkurs "Gmina Skołyszyn w Obiektywie" rozstrzygnięty
30.09.2013

Po długich i burzliwych ustaleniach jury konkursu fotograficznego „Gmina Skołyszyn w Obiektywie” dokonało wyboru zwycięzców. Był on niezwykle trudny. Wszystkie nadesłane fotografie są wyjątkowe a komisja z nadesłanych blisko70 zdjęć mogła nagrodzić tylko trzy. Ostatecznie zwycięzcami zostali: I miejsce Pan Henryk Bielamowicz za zdjęcie kościoła w Sławęcinie II miejsce Pan... wiecej »
1_bielamowicz_h_02.jpg

Dwór ze Święcan
19.09.2013

W czwartek, 12 września br. w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku został oficjalnie otwarty i udostępniony do zwiedzania dwór ze Święcan, zbudowany rękami wiejskiego cieśli Sochy (sygnowany na jednej z belek na rok 1861). Jest to kubaturowo największy obiekt w sanockim skansenie, liczy sobie bowiem 400 m² i składa się z jedenastu pomieszczeń. Dwór został urządzony... wiecej »
mbl_6.jpg

Kampania informacyjno-edukacyjna w zakresie odnawialnych źródeł energii
18.09.2013

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki uprzejmie informuje, że we wrześniu 2013 r. rozpoczyna się akcja "odwiedzin mieszkańców" w ramach "Kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie odnawialnych źródeł energii" realizowanej we współpracy z pracownikami Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kampanii uczestniczy Zespół Szkół w Skołyszynie.... wiecej »

Oceń usługi publiczne w Twoim powiecie
18.09.2013

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety mającej na celu ocenę stanu usług publicznych w powiecie jasielskim. Ocena usług publicznych, to ocena tego wszystkiego, co władza samorządowa ma obowiązek dostarczać bądź zapewnić obywatelom, mieszkańcom określonej gminy, powiatu, województwa. Są to, na przykład, drogi, szkoły, wodociąg itp. Jako mieszkańcy poszczególnych gmin leżących w... wiecej »

Poświęć kwadrans na rzecz rozwoju swojego powiatu
18.09.2013

Od poniedziałku 9 września, trwają badania opinii mieszkańców powiatu jasielskiego, które posłużą opracowaniu nowej strategii rozwoju na kolejne lata. Badania są anonimowe, a rozmowa z ankieterem zajmuje maksymalnie 15 minut.   Badanie ma na celu zgromadzenie informacji o potencjale mieszkańców powiatu jasielskiego, o ich wykształceniu, wykonywanej pracy,... wiecej »

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich w 2013 roku.
13.09.2013

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dotacji z Działania 1.1.B Bezpośrednie dotacje inwestycyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Dodatkowo zostaną omówione możliwości otrzymania dofinansowania na działalność badawczo-rozwojową z... wiecej »

Podsumowanie projektu
12.09.2013

        Podsumowanie projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo - organizacja warsztatów i imprezy kulturalnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” 7 września 2013 r. w Domu Ludowym w Przysiekach w odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pt. „Ludowo, smacznie i kolorowo - organizacja... wiecej »
warsztary.jpg

Jubileusz 50-tej rocznicy ślubu
06.09.2013

W dniu 05.09.2013r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Skołyszynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Heleny i Juliana Gomółków z Lisowa. Aktu dekoracji medalami za długoletnie pożycie małżeńskie dokonał Zenon Szura Wójt Gminy Skołyszyn w obecności Zastępcy Wójta Krzysztofa Zięby, Przewodniczącego Rady Gminy... wiecej »
obraz_001.jpg

OSiW OHP w Iwoniczu ogłasza nabór
05.09.2013

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu ogłasza nabór na rok szkolny 2013/2014 do Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wiecej »

Konkurs „ZOSTAŃ CZARNĄ OWCĄ” rozstrzygnięty
03.09.2013

Dobiegła końca trzecia edycja konkursu ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, którego celem była popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki. 30 sierpnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Tytuł „Czarnej Owcy” otrzymały: Magdalena Janusz, Emilia Średniawska, Monika... wiecej »
img_0952_2.jpg

V Targi LGD
02.09.2013

W niedzielę ulica 3 maja w Rzeszowie zgromadziła przedstawicieli dwudziestu trzech Lokalnych Grup Działania z terenu Województwa Podkarpackiego. Nie zabrakło w tym gronie Lokalnej Grupy Działania „LIWOCZ” reprezentowanej przez Panie z KGW Skołyszyn oraz kapelę z Jodłowej. Gospodynie ze Skołyszyna przywiozły do Rzeszowa to co najlepsze: przepyszne wypieki, w tym cieszący się... wiecej »
panie_z_kgw_2.jpg

Ćwiczyli aby wygrać zawody
02.09.2013

W dniu 1.09.2013r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osieku Jasielskim przeprowadzono VIII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze jednostek OSP i MDP. W zawodach wzięło udział 21 drużyn w 4 kategoriach. Orgaznizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jasle, Komenda Powiatowa PSP w Jasle oraz Wójt Gminy Osiek Jasielski. Nagrody w postaci... wiecej »
01_2.jpg

Spotkanie członków Zespołów Gminnych Jasielskiej Agory
02.09.2013

W związku z realizacją projektu pn. „Jasielska Strefa Usług Publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013, zapraszamy wszystkich członków Zespołów Gminnych na główne spotkanie Jasielskiej Agory. Spotkanie członków wszystkich zespołów... wiecej »

Oferta GOKiCZ na rok szkolny 2013/2014
02.09.2013

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie! Wszystkie formy zajęć ruszają na nowo od września 2013 r. Informacje i zapisy w GOKiCz - 13 4491017; 13 4491089  UWAGA: zapisy do 14 września! BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:   ● Taniec nowoczesny (zespół młodzieżowy) /zapisy: poniedziałek,... wiecej »
plakat_31.jpg

Platforma Usług Elektronicznych ZUS
02.09.2013

Od czerwca 2012 roku ZUS uruchomił Platformę Usług Elektronicznych, dającą klientom Zakładu, w tym osobom ubezpieczonym, nowe możliwości. Rejestracja i zaufanie Profilu PUE umożliwia zapoznanie się z danymi zgromadzonymi w Kompleksowym Systemie  Informatycznym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (KSI ZUS) na indywidualnym koncie ubezpieczonego. Ubezpieczony ma możliwość wglądu do informacji... wiecej »
pue.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
System Obsługi Zgłoszeń ePUAP System Informacji Przestrzennej BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt OSP Swiecany Atlas zabytki podkarpackie Mikroporady


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi