Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia w GOKiCz w Skołyszynie
27.11.2012

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci  i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku , kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta... wiecej »
z_013.jpg

Konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"
26.11.2012

W dniu 21.11.2012 r. W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Na konkurs wpłynęło 36 prac ze szkół podstawowych Gminy Skołyszyn. Komisja Konkursowa w składzie; Pan Stanisław Świech - Prezes  ZOP ZOSP RP w Jaśle, Pani Marta Gąsiorowska – Kierownik... wiecej »
z_005_1.jpg

Tuż za podium... Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2012/2013
25.11.2012

 Piłkarze krośnieńskiej klasy okręgowej zakończyli rundę jesienną  w dniach 17-18 listopada. Czas więc na podsumowanie szesnastu spotkań w wykonaniu LKS-u Skołyszyn. Drużyna trenowana przez Zdzisława Żmigrodzkiego zajęła 4 pozycję i zdobyła 31 punktów. Barwy klubu reprezentowali: Andrzej Uchman, Mateusz Furmanek, Mateusz Jankowicz, Dawid Walczyk, Jacek Kaszycki, Tomasz... wiecej »
img_1215.jpg

Międzynarodowy Dzień i Tydzień Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym
22.11.2012

W dniach 22-26 października 2012 r. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym obchodziła swoje święto Międzynarodowy Dzień i Tydzień Bibliotek Szkolnych. W ramach obchodów tego Święta dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej i dzieci z oddziału przedszkolnego zorganizowano „Wesoły Dzień z Franklinem”, głównym bohaterem tego dnia był... wiecej »
biblioteka_010.jpg

Szkolenie dowódców OSP
22.11.2012

W dniu 26.11.2012r. (poniedziałek) o godz. 1700 w sali dydaktyczno-szkoleniowej Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (remiza OSP) w Skołyszynie rozpocznie się szkolenie dla dowódców OSP. Zajęcia będą prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Skołyszynie, w godzinach wieczornych według... wiecej »
znak_zosp.jpg

Wymarzony weekend w Paryżu!
20.11.2012

W dniu 28 listopada 2012 r. o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie rozpocznie się niecodzienne wydarzenie: pokaz mody pn. "Wymarzony weekend w Paryżu". Projektantkami ubrań i jednocześnie modelkami będą panie biorące udział w kursie "Kariera szyta na miarę w Gminie Skołyszyn". Pokaz mody to jedna z wielu atrakcji przygotowanych na ten wieczór. Już dziś... wiecej »
plakat_pokaz_mody.jpg

Program Comenius w Zespole Szkół Publicznych w Święcanach
20.11.2012

Pierwsze kroki mamy już za sobą – w Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Święcanach zaczęliśmy realizację projektu „Understanding and Celebrating European Folklore” w ramach programu Comenius. Najpierw pojawił się zamiar. Potem trzeba było przerobić sterty papierów. Napisać aplikację, potem napisać ją jeszcze raz, po to, by w końcu znaleźć się  wśród 494... wiecej »
img_7096.jpg

Zaproszenie na warsztaty bożonarodzeniowe
15.11.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” organizuje bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe dla mieszkańców gmin: Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn. W dwóch 4 godzinnych  spotkaniach weźmie udział po dziesięć pań, które nauczą się wykonywać ozdoby świąteczne w tym m.in. stroiki i bombki. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o... wiecej »
plakat_12.jpg

"Szukamy rady na nasze odpady"
15.11.2012

 W dniu 13 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozdanie nagród laureatów konkursu w ramach projektu pn. Akcja edukacyjna „Szukamy rady na nasze odpady” realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Plastekol Organizacji Odzysku S. A. w... wiecej »
12_16.jpg

Skołyszyńskie uroczystości 11 listopada
12.11.2012

 W niedzielne popołudnie, 11 listopada 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkali się mieszkańcy  gminy Skołyszyn, by wspólnie uczcić Święto Niepodległości. Obchody rozpoczęły się programem „Droga do wolności” w wykonaniu utalentowanej młodzieży  z GOKiCz w Skołyszynie. W drugiej części spotkania zgromadzeni na sali widowiskowej... wiecej »
1_41.jpg

"Anioły bożonarodzeniowe"
12.11.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Skołyszyn do udziału w świątecznym konkursie plastycznym „ANIOŁY BOŻONARODZENIOWE”. Termin składania prac do 3 grudnia 2012 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.Szczegółowe informacje znajdują się w  regulaminie. Informacja o... wiecej »
plakat_11.jpg

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych
12.11.2012

Anita Rembiesa -  Doradca mobilny w ramach projektu Aktywne Karpackie NGO zaprasza na bezpłatne szkolenie w dniu 19 listopada 2012 roku w sali Centrum Kształcenia w Domu Ludowym w Dąbrówce wiecej »
ngo-1_1_1_1_1.jpg

Konkurs plastyczny "Nowe przygody Mikołajka"
09.11.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów klas trzecich i czwartych do udziału  w konkursie plastycznym „Nowe przygody Mikołajka”. wiecej »
mikolajek.jpg

Nowy plac zabaw w Przysiekach
07.11.2012

Od października 2012 roku na obiekcie Szkoły Podstawowej w Przysiekach funkcjonuje plac zabaw sfinansowany przez Urząd Gminy w Skołyszynie, Radę Sołecką wsi Przysieki i Radę Rodziców. Z placu zabaw korzystają zarówno uczniowie szkoły, jak i dzieci ze środowiska lokalnego. Kolejne urządzenia zostaną zakupione w pierwszej połowie 2013 roku również dzięki staraniom Rady... wiecej »
img_1644.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski
07.11.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim, którego celem jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Konkurs odbędzie się w GOKiCz w... wiecej »
recytatorski_plakat.jpg

Spotkanie z Mistrzynią
31.10.2012

W dniu 30 października 2012 roku w Urzędzie Gminy w Skołyszynie miało miejsce spotkanie kierownictwa Urzędu z Wioletą Dąbrowską, która niedawno została Mistrzynią Polski Młodzików w skoku w dal. W spotkaniu wzięli również udział rodzice Wioli Państwo Jolanta i Zdzisław Dąbrowscy oraz Pan Bogusław Byczek, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Lisowie,... wiecej »
z4_1.jpg

Otwarcie wystawy malarstwa
29.10.2012

25 października o godz. 1700 w sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się wernisaż wystawy „Anna Papiernik – malarstwo”.Anna Papiernik - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Doroty Jajko-Sankowskiej w... wiecej »
z1.jpg

Konfrontacje artystyczne 2012
25.10.2012

24 października 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń... wiecej »
15_8.jpg

Czerpalnia wiedzy i przyjemności
19.10.2012

18 października 2012 roku Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zmienił się w magiczną, pachnącą ziołami, średniowieczną wytwórnię papieru. Blisko 260 dzieci i młodzieży mogło wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych „Jak powstaje papier". Ręczne czerpanie papieru, barwienie kartek techniką japońską, pisanie gęsim piórem i odciskanie pieczęci... wiecej »
dsc02391.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi