Aktualności

LGD "LIWOCZ" wyróżnione w konkursie wielkanocnym w Grodzisku Dolnym
19.04.2012

W dniu 15 kwietnia 2012 roku w Grodzisku Dolnym odbył się finał Konkursu Wielkanocnego, w którym wzięło udział 23 Lokalne Grupy Działania z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu było podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi poprzez kultywowanie i popularyzację sztuki ludowej oraz przygotowanie potraw wielkanocnych charakterystycznych dla regionu... wiecej »
img_2235_1_.jpg

Rozpoczęcie sezonu "NAD WODĄ"
19.04.2012

Spółdzielnia Rolwod zaprasza wszystkich zainteresowanych czynnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu na rozpoczęcie sezonu  "NAD WODĄ"  w Skołyszynie w dniu 1 maja br. oraz w pozostałe dni od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00. Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności handlowo-usługowej na terenie obiektu proszone są o kontakt (od poniedziałku do piątku w... wiecej »
baner_13.jpg

Akcja szczepienia lisów
16.04.2012

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej na terenie całego województwa wiosennej akcji szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Uodparnianie lisów prowadzone będzie od 21 do 28 kwietnia poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej. Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci okrągłego plastra koloru... wiecej »

Ogłoszenie o naborze wniosków
10.04.2012

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań: "Tworzenie i rozwój... wiecej »
logo_lgd_1_11.jpg

Autorka „Dynastii Miziołków” odwiedzi Skołyszyn!
05.04.2012

25 kwietnia 2012  roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbędzie się spotkanie z Joanną Olech. Joanna Olech - pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich. Od roku 2007 w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w... wiecej »
olech2.jpg

XX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
04.04.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza  do udziału w XX Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2012 r. o godz. 930 w sali widowiskowej GOKiCz w Skołyszynie. Do konkursu zapraszamy dzieci z klas 0-VI szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną z Gminy Skołyszyn. Termin nadsyłania zgłoszeń – 16... wiecej »
plakat_6.jpg

Wielkanoc w filiach bibliotecznych
03.04.2012

Filie biblioteczne w Harklowej i Święcanach w ciągu ostatniego miesiąca przygotowywały razem z dziećmi wiosenne i wielkanocne dekoracje, które pięknie prezentują się wśród książek. Na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece dzieci przygotowywały wiosenne witraże, wyklejały i malowały wielkanocne pisanki i kurczątka. W Harklowej dzieci podtrzymując tradycję wielu tamtejszych... wiecej »
a_1.jpg

Powiatowy finał 35. OTWP
02.04.2012

W piątek 30 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbył się finał powiatowy 35. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, a patronat honorowy objął starosta jasielski... wiecej »
1a_2.jpg

Sieciaki i Sieciuchy – czyli Tydzień z Internetem w GOKiCz w Skołyszynie
02.04.2012

Przeszło sto osób z gminy Skołyszyn włączyło się do akcji "Tydzień z Internetem"! W ramach ogólnoeuropejskiej kampanii, między 26 a 30 marca 2012 roku,  w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie  odbyły  się cykle spotkań i zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów. Dlaczego w Internecie najlepiej posługiwać się pseudonimem i nie podawać swoich... wiecej »
3_24.jpg

Gminny Konkurs Pisanek Wielkanocnych rozstrzygnięty!
02.04.2012

Przeszło 160 pisanek wykonanych przez dzieci i młodzież można oglądać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Wystawa prezentuje prace nadesłane na Gminny Konkurs Pisanek Wielkanocnych. Uczestnicy konkursu wykonali pisanki różnymi technikami – niezwykle popularną tego roku okazała się technika quillingowa oraz jajka zdobione bibułą, koralikami,... wiecej »
zdj_004.jpg

Festiwal Piosenki Harcerskiej
31.03.2012

Harcerki z 24 Drużyny Harcersko - Pożarniczej w Skołyszynie wyśpiewały sobie zwycięstwo i zdobyły I miejsce na Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej organizowanym w Gimnazjum nr 2 w Jaśle w dniu 31 marca 2012. Zwycięstwo otworzyło im drogę do udziału w konkursie chorągwianym, który odbędzie się już niebawem. Uczestniczki konkursu wystąpiły w składzie: Karolina Rogowska, Karolina... wiecej »
img_1573_1.jpg

Zmiany programowe w szkołach ponadgimnazjalnych
30.03.2012

Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas zaprasza do zapoznania się  ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia do szkół ponadgimnazjalnych nowej podstawy programowej oraz nowych planów nauczania. Materiały na ten temat udostępnione zostały z myślą o uczniach i rodzicach na stronie internetowej  www.ore.edu.pl . Przybliżą one istotę wdrażanych zmian... wiecej »

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze
30.03.2012

Wójt Gminy Skołyszyn ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Skołyszynie na stanowisku: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Informacje o wymaganiach wobec kandydata, zakresie wykonywanych zadań, terminie i miejscu składania wymaganych dokumentów  znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.skolyszyn.pl wiecej »
herb_15.jpg

"Agroturystyka inwestycją w przyszłość" - zakończenie kursu
30.03.2012

W dniach 24 i 25 marca br. odbył się wyjazd studyjny uczestników szkolenia „Agroturystyka inwestycją w przyszłość” do gospodarstwa agroturystycznego w  Chmielniku. Wyjazd był uwieńczeniem cyklu szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” w okresie od  października 2011 r. do  marca 2012 r. w których udział wzięło 50 osób z terenu gmin: Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn.  wiecej »
img_1957.jpg

Konkurs "Cztery pory roku" - etap I zima rozstrzygnięty
29.03.2012

W dniu 27.03.2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” edycja Zima. wiecej »
logo_lgd_1_10.jpg

Płatności bezpośrednie w kampanii 2012 r.
29.03.2012

Rok 2012 jest dziewiątym rokiem, w którym rolnicy mogą ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich. Wnioski o przyznanie tego wsparcia należy składać w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) albo przesłać pocztą na adres biura powiatowego ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika, w terminie do dnia 15 maja... wiecej »
arimr-logo_5.jpg

X Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej rozstrzygnięty!
28.03.2012

28 marca 2012 roku  w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej. Konkurs organizowany jest od dziesięciu lat przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w celu doskonalenia umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży, wyćwiczenia sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną... wiecej »
1_26.jpg

"Dbam o przyszłość dziecka" - rekrutacja do projektu
23.03.2012

Gmina Skołyszyn oraz gorlicka firma szkoleniowa Nowe Trendy zapraszają do udziału w projekcie „Dbam o przyszłość dziecka” realizowanym na terenie Gminy Skołyszyn Jeżeli: - jesteś mieszkanką Gminy Skołyszyn, - chcesz zostać profesjonalną opiekunką dla dzieci i zdobyć dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe - chcesz nauczyć się wychowywać dzieci tworząc im najlepsze warunki... wiecej »
baner_12.jpg

Zespoły GOKiCz na ogólnopolskich przeglądach tanecznych
23.03.2012

17 marca działające przy GOKiCz w Skołyszynie zespoły taneczne „ESCAPE JUNIOR” i „JUMP” wzięły udział w IV Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ZŁOTY GRYF 2012 w Dębicy. Przegląd w Dębicy jest jednym z największych konfrontacji tanecznych zespołów w naszym województwie. W imprezie wzięło udział prawie 80... wiecej »
jedlicze__5_.jpg

Wielkanocne warsztaty w GOKiCz
23.03.2012

Zakończył się cykl  przedświątecznych warsztatów w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. 15 i 22 marca w bibliotece panie ze Skołyszyna, Święcan, Przysiek i Kunowej miały okazję przygotować  techniką decoupage pisanki wielkanocne oraz ozdobić rzeczy codziennego użytku. Dzięki warsztatom każda uczestniczka kursu mogła przekonać się, że potrafi stworzyć piękne... wiecej »
1_25.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi