Aktualności

LGD ogłasza kolejny nabór wniosków
08.12.2011

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w zakresie "Małe projekty", tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" działającego na terenie gmin: Brzostek, Brzyska, Jodłowa, Pilzno, Skołyszyn. wiecej »
logo_lgd_1_7.jpg

Nowe zdjęcia w galerii
08.12.2011

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć autorstwa Pana Henryka Bielamowicz. Wszystkich zainteresowanych opublikowaniem fotografii na stronie internetowej prosimy o  przesyłanie ich na adres poczty elektronicznej: promocja@skolyszyn.pl lub na adres Urzędu Gminy w Skołyszynie (38-242 Skołyszyn 12) z dopiskiem "zdjęcia na stronę internetową". Link do galerii wiecej »
siedliska_1.jpg

Zwycięstwo SP Lisów w prestiżowym konkursie
30.11.2011

Sukces Szkoły Podstawowej w Lisowie  w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym  „POLSKA PREZYDENCJA W UNII EUROPEJSKIEJ - POCHWALMY SIĘ PODKARPACIEM” 1 lipca 2011 roku Polska objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. W celu popularyzacji wiedzy nt. członkostwa Polski w Unii Europejskiej i promowania tego ważnego wydarzenia organizowane są liczne imprezy... wiecej »
a.jpg

LGD prosi twórców ludowych o kontakt
30.11.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ”  zamierza w najbliższym czasie wydać opracowanie o twórcach ludowych i rzemieślnikach z terenu LGD (gminy: Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn). Publikacja ma na celu wypromowanie obszaru a także osób - nie zawsze posiadających specjalistyczne wykształcenie - które twórczością nawiązują... wiecej »
logo_lgd_5.jpg

Bezpłatne szkolenie jak pozyskać środki z UE - "Małe projekty"
30.11.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie pt. "Małe projekty - sposób na aktywizację społeczności lokalnej". Szkolenie poprzedza ogłoszany corocznie przez LGD nabór wniosków z tego działania. Skierowane jest ono do szerokiej grupy potencjalnych beneficjentów wśród których... wiecej »
baner_szkolenia_male_projekty2011_1.jpg

Informacja o bieżącym stanie projektu dot. instalacji solarnych
29.11.2011

W chwili obecnej trwa opracowywanie Kompletnej Propozycji Projektu (KPP), w tym studium wykonalności, w ramach dofinansowania udzielonego przez Szwajcarię z Funduszu na Przygotowanie Projektów Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Opracowywany jest projekt umowy porozumienia pomiędzy Związkiem, a Gminami Partnerskimi, określającej zasady współpracy, która... wiecej »
baner_7.jpg

Setne urodziny Pana Kazimierza Dybki
28.11.2011

Pan Kazimierz Dybka w dniu 27 listopada skończył 100 lat z tej okazji w dniu 26 listopada br. w domu Jubilata odbyło się przyjęcie urodzinowe w którym udział wzięli krewni, przedstawiciele OSP, Bogusław Kręcisz Przewodniczący Rady Powiatu, Zenon Szura Wójt Gminy Skołyszyn, Krzysztof Zięba Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn, Bogusława Czechowicz Kierownik USC i Janusz Łyszczarz przedstawiciel KRUS. wiecej »
100a.jpg

Andrzejki w GOKiCz
24.11.2011

Zabawy integracyjne i ruchowe oraz różnorodne wróżby i przepowiadanie stworzyły nastrój Andrzejkowego Wieczoru. Imprezę 23 listopada 2011 roku zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Uczestnicy zajęć prowadzonych w GOKiCz  spędzili Andrzejkowy Wieczór na świetnej zabawie. O klimat imprezy, wróżby i zabawy zadbali ich koledzy z... wiecej »
img_1592a.jpg

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2011/2012
22.11.2011

 Za nami runda jesienna sezonu 2011/12. Pora więc na podsumowanie poczynań skołyszyńskich piłkarzy. wiecej »
lks_skolyszyn_1.jpg

Konkurs plastyczny - "Kartka świąteczna"
18.11.2011

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół  podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Skołyszyn do wzięcia udziału w konkursie plastycznym – KARTKA ŚWIĄTECZNA. Termin składania prac – 9 grudnia 2011 r. W załączeniu regulamin konkursu. wiecej »
logo_swiat.jpg

LOTOS - Droga bezpieczna do szkoły
17.11.2011

W dniu 16 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jabłonicy odbyło się spotkanie, które było poświęcone tematyce BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) dzieci i młodzieży. Prelekcję zorganizowano w ramach programu „LOTOS - Droga bezpieczna do szkoły” w której wzięli udział: Józef Biernacki - prezes JKMiRD, Damian Palar - przedstawiciel... wiecej »
dsc06811.jpg

Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet
17.11.2011

W dniach 1-2 grudnia 2011 r. obok Ośrodka Zdrowia w Skołyszynie  (MAMMOBUS) panie będą mogły skorzystać z bezpłatny badań profilatycznych: - mammografia - kobiety  50 - 69 lat - cytologia - kobiety 25 - 59 lat Obowiązkowa rejestracja: 0 801 08 09 10 ( koszt jak za połączenie lokalne). Organizatorem akcji jest Ośrodek Dagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji "SOS ŻYCIE". wiecej »
soszycie.jpg

Stanisław Święch został Prezesem ZOSP RP
16.11.2011

Druh Stanisław Święch został nowym prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Od trzydziestu pięciu lat należy do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie, a od 1997 roku pełni funkcję jej prezesa. Na stanowisku szefa jasielskich strażaków-ochotników zastąpił Tadeusza Kiełbasę. III Zjazd Oddziału... wiecej »
swiech_640x480_.jpg

Konkurs plastyczny "Nowe przygody Mikołajka"
14.11.2011

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów klas trzecich i czwartych do udziału  w konkursie plastycznym "Nowe przygody Mikołajka". wiecej »
plakat_mikolaj.jpg

Informacja o przedłużeniu terminu rekrutacji do projektu
14.11.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” w Brzyskach, informuje, że został przedłużony termin rekrutacji uczestników do projektu „Agroturystyka – inwestycją w przyszłość” do dnia 18 listopada 2011 r. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w... wiecej »
baner_5_1.jpg

Listy rezerwowe
04.11.2011

Pragnę poinformować, że wnioski o umożliwienie uczestnictwa w projekcie pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” złożone po dniu 31.10.2011 r. trafią na listę rezerwową. Wójt Gminy Skołyszyn Zenon Szura   Więcej o projekcie wiecej »
baner_6.jpg

Warsztaty komputerowe dla seniorów
03.11.2011

Co raz więcej starszych osób interesuje się światem komputerów i Internetu. Aby umożliwić seniorom poznanie tajników korzystania z komputera i poruszania się po zasobach stron WWW Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował w październiku Kurs Komputerowy dla Seniorów. wiecej »
img_1470.jpg

Konglomerat wrażliwości Andrzeja Garbca
03.11.2011

Nasze zapoznanie na jednym z wernisaży w galerii Jasielskiego Domu Kultury intencjonalnie zapowiadało odwiedziny u Pana Andrzeja w Harklowej. Wielokrotnie przekładane kwitowaliśmy uściskami dłoni podczas kolejnych wystaw. Wreszcie spodziewany wyjazd w któreś wrześniowe popołudnie zawiódł mnie przed „wrota warownego”  AZYLU z takim właśnie mianem... wiecej »

Nowe zdjęcia w Galerii
31.10.2011

Zapraszamy do odwiedzenia rozrastającej się galerii zdjęć w której obejrzeć można fotografie autorstwa Pana Zbigniewa Zabawa. Serdecznie dziękujemy autorowi za ich udostępnienie. wiecej »
obraz_058_1.jpg

Spotkanie Klubu Twórców Sztuki
28.10.2011

Kolejne, już drugie spotkanie „Klubu Twórców Sztuki” odbyło się w dniu 21.10.2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Do klubu wstąpiły kolejne osoby; twórcy z Gminy Skołyszyn. Podczas spotkania rozmawiano o sztuce, twórcy zaprezentowali swoje prace: rzeźby , obrazy, poetki ludowe swoje tomiki wierszy z których odczytały po... wiecej »
img_1361.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi