Aktualności

Wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2010
09.08.2011

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2010, który został przeprowadzony w dniach 1 września–31 października 2010 r. Powszechny Spis Rolny 2010 był pierwszym spisem przeprowadzonym po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, pierwszym badaniem powszechnym zrealizowanym tylko na formularzu elektronicznym oraz wykorzystującym w szerokim... wiecej »

"Sobota nad wodą"- zdjęcia z imprezy
01.08.2011

Mimo niesprzyjającej aury w sobotę 30 lipca w Skołyszynie odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Rekreacja wodna – lepsza forma wypoczynku”. Projekt o którym mowa został zrealizowany przez Spółdzielnię Usług Wodno-Kanalizacyjnych Produkcji Rolnej i Handlu "ROLWOD” w Skołyszynie i polegał głównie na zakupie sprzętu pływającego (kajaki, rowerki... wiecej »
img_0533.jpg

Syreny w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
28.07.2011

W dniu 1 sierpnia br. mija 67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ważnego wydarzenia w dziejach narodu. Wzorem ubiegłych lat, dla jego przypomnienia oraz oddania hołdu żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego i cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego, na terenie powiatu jasielskiego w wymienionym na wstępie dniu o godz. 17:00 zostaną włączone syreny na 3 minuty i będą emitować dźwięk... wiecej »

Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
28.07.2011

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Skołyszynie, Komórka Organizacyjna do Realizacji Świadczeń Rodzinnych informuje, że zgodnie ze zmianami w ustawie o świadczeniach rodzinnych, które weszły w życie z dniem 1.11.2009 r., osoby składające wnioski o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka (becikowe) lub dodatek z tytułu urodzenia dziecka, od 1 stycznia 2012 r. będą... wiecej »

Promesa dla Gminy Skołyszyn
26.07.2011

W dniu 21 lipca br. Wójt Gminy Skołyszyn odebrał z rąk Ministra Jerzego Millera i Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz  promesę w wysokości 840 000,00 złotych. Podczas wręczania promes obecni byli również: Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Wicewojewoda Podkarpacki Andrzej Reguła oraz parlamentarzyści w osobach: Krystyna Skowrońska i... wiecej »
promesa_21_07_2011.jpg

Turniej Piłki Nożnej Wsi o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn
22.07.2011

W dniu 31 lipca br. na stadionie LKS w Święcanach o godzinie 13:00 odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Wsi o Puchar Wójta  Gminy Skołyszyn na który już dziś serdecznie zapraszamy.                                             wiecej »
puchary1.jpg

"Sobota nad wodą"
21.07.2011

Spółdzielnia Usług Wodno-Kanalizacyjnych Produkcji Rolnej i Handlu „ROLWOD” wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza wszystkich dnia 30 lipca o godz. 15:00 na uroczystą inaugurację projektu „Rekreacja wodna – lepsza forma wypoczynku”. Patronem honorowym imprezy jest Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan... wiecej »
baner1.jpg

Ogłoszenie - remont kładki linowej w Przysiekach
20.07.2011

 Urząd Gminy w Skołyszynie informuje mieszkańców wsi Przysieki i Pusta Wola, że rozpoczęto kapitalny remont kładki linowej dla pieszych zlokalizowanej nad rzeką Ropą w miejscowości Przysieki, w ciągu drogi gminnej Nr 113670R. Prace remontowe wykonuje Wykonawca: Usługi Budowlane Piotr Cierlak, 38-200 Jasło, ul. Floriańska 207, wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Termin... wiecej »
kladka_w_przysiekach.jpg

Ranking samorządów
19.07.2011

Jak co roku gazeta „Rzeczpospolita„ przeprowadziła ranking samorządów, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.  Ocenę przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym wybrano miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały finansami... wiecej »
herb_3.jpg

Zapraszamy do galerii zdjęć
19.07.2011

Zapraszamy do odwiedzenia rozrastającej się galerii w której obejrzeć można zdjęcia autorstwa Pana Tomasza Bienias. Serdecznie dziękujemy autorowi za ich udostępnienie.   Osoby, które chcą by również ich zdjęcia promowały nasze okolice mogą nadsyłać je na adres e-mail: promocja@skolyszyn.pl lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty na adres: Urząd Gminy... wiecej »
widok_z_liwocza_1.jpg

Informacje o naborze do projektu
14.07.2011

Centrum Aktywności Zawodowej „Perspektywa” działające przy Stowarzyszeniu na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol” zaprasza osoby:   Niepełnosprawne w tym: bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy bądź też nieaktywne zawodowo, zamieszkujące na terenie powiatu jasielskiego Do skorzystania z BEZPŁATNEJ pomocy: BLOK SZKOLENIOWY: -... wiecej »

Zapraszamy do galerii zdjęć
14.07.2011

Zapraszamy do odwiedzenia galerii w której obejrzeć można zdjęcia autorstwa Pana Henryka Bielamowicz. Serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie i jednocześnie zachęcamy do nadsyłania autorskich zdjęć, które będą wizytówką naszej małej ojczyzny. http://www.skolyszyn.pl/artykul/henryk-bielamowicz wiecej »
23-dsc_0481_1.jpg

Zakończony nabór wniosków na działania: „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” oraz „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.
13.07.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” informuje, że w wyniku przeprowadzonego naboru wniosków (od 09.05 do 06.06.2011 r.) na działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” ogłoszonego przez Zarząd Województwa za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa... wiecej »
logo_lgd_1_2.jpg

Gdyby nie ta fatalna pogoda... DNI GMINY SKOŁYSZYN
05.07.2011

Koncert grupy Jambo Africa, pokazy kawaleryjskie, degustacja dań regionalnych, pokaz węży, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami; Video-Dyskoteka – wszystko udało się świetnie, oprócz pogody. Drugiego i trzeciego lipca w Harklowej, Urząd Gminy w Skołyszynie, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Szkoła Podstawowa oraz Rada Sołecka z Harklowej zorganizowały Dni Gminy... wiecej »
7_2.jpg

Zostań czarną owcą !!!
01.07.2011

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem! Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj! – to słowa kampanii informacyjnej bibliotekarzy, do której przyłączyli się miłośnicy książek z całej Polski. Zainspirowani kampanią, pracownicy Gminnego... wiecej »
plakat_czarna_owca.jpg

Bezpieczne wakacje
30.06.2011

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży szkolnej, tej która wyjedzie na kolonie, obozy jak i tej pozostającej w swoim miejscu zamieszkania. Policja  wzorem lat ubiegłych realizuje działania, których głównym celem jest  ograniczenie i eliminowanie sytuacji skutkujących  zagrożeniem bezpieczeństwa uczestników zorganizowanego i... wiecej »
certyfikat_osp_bezpieczne_wakacje.jpg

ZABAW SIĘ NA WAKACJACH!
24.06.2011

Zamierzasz najbliższe wakacje spędzić w domu? W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkasz rówieśników, którzy tak jak Ty kochają dobrą zabawę i są ciekawi świata!  Warsztaty ceramiczne, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty decoupage i bibułkarstwa, gry sprawnościowe, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w... wiecej »
plakat_na_www.jpg

W bibliotece jest fajnie!
22.06.2011

Jak z kamienia wyczarować biedronkę? Metodą decoupage ozdobić słoik, czy z krepiny zrobić bukiet stokrotek? Odpowiedzi na te i inne pytania, dzieci poznają podczas zajęć organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Bibliotekarki z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa zadbały, by piątkowe popołudnia nie były nudne. Od maja 2011 w bibliotece organizowane są... wiecej »
2_10.jpg

Ogłoszenie o naborze pracownika
22.06.2011

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" ogłasza nabór na stanowisko pracownika biura. Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu poniżej. Ogłoszenie o naborze na pracownika biura wiecej »
logo_lgd_3.jpg

100 lecie Harcerstwa
22.06.2011

W ramach obchodów 100 lecia  Harcerstwa w Polsce, 24 Drużyna  Harcersko - Pożarnicza ze Skołyszyna uczestniczyła na zaproszenie 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Wilki" w koncercie Harcerskiego Zespołu Artystycznego JAAAMW-u. Koncert organizowany był w I LO w Kołaczycach. Druhny i druhowie z 24 drużyny ze Skołyszyna zjawili się licznie i godnie reprezentowali... wiecej »
042.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi