Aktualności

Spotkania autorskie w ramach projektu "Tu, czy tam? Czytamy!"
06.06.2018

Od 2 czerwca, trwa XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom –  największe święto kampanii czytania, zainicjowane przez Fundację ABCXXI - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Do akcji, po raz kolejny włączył się Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Wiele atrakcji czeka przede wszystkim na dzieci!   W ramach projektu "Tu, czy tam? Czytamy!"... wiecej »
drabik.jpg

Będzie się działo! - projekt GOKiCz w Skołyszynie doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
06.06.2018

Projekt Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie "Tu, czy tam? Czytamy!" uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury! Celem zadania jest rozszerzenie zakresu usług bibliotek i dostosowanie ich do potrzeb czytelników oraz wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego i moralnego... wiecej »
plakat_98.jpg

OSTRZEŻENIE BURZE Z GRADEM,
02.06.2018

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skołyszynie przekazuje otrzymane ostrzeżenie o burzach z gradem oraz prognozę zagropżeń na najblizsze 3 dni. Prosimy o stosowanie sie do komunikatów radiowo telewizyjnych oraz do zasad bezpieczeństwa umieszczonych na stronie Gminy w zakładce "Bezpieczeństwo" OSTRZEŻENIE Nr 48    Burze z gradem/2 Obszar: województwo... wiecej »
burze__upal__opady_1.png

Szukamy właściciela dla psa!
30.05.2018

Wszystkie osoby zainteresowane przygarnięciem tego psa proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy w Skołyszynie Klaudią Mitoraj osobiście w pokoju 22 lub telefonicznie pod numerem /13/ 4491731.  K.Mitoraj wiecej »
img_2513.jpg

Uczniowie ze szkoły w Kunowej z wizytą w Turcji
30.05.2018

W dniach 14-18 maja 2018 roku zespół uczniów ze szkoły w Kunowej, w składzie Magdalena Dolecka, Emilia Kmiotek i Katarzyna Kozioł, uczestniczył w cyklu spotkań edukacyjnych (mobility-C4) w Stambule, Turcja, realizowanych w ramach projektu ”Inventions and Cultural Behaviour” (program Erasmus+ akcja KA219). We wspomnianych wyżej spotkaniach, których gospodarzem... wiecej »
08_3.jpg

Gminny Dzień Dziecka w Skołyszynie
29.05.2018

Tańce wśród piratów, darmowe zjeżdżalnie, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, malowanie twarzy, wielki turniej "rodziny contra piraci", zabawy ze strażakami  oraz oglądanie wozu strażackiego... to tylko wybrane atrakcje, które czekały na najmłodszych 27 maja na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Organizatorami imprezy z okazji Dnia Dziecka... wiecej »
img_2399_1.jpg

Powiatowe Obchody Dnia Matki
24.05.2018

22 maja w Skołyszynie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Matki. Organizatorami tegorocznych uroczystości byli: Wójt Gminy Skołyszyn - Zenon Szura, Powiatowa Rada Kół Gospodyń w Jaśle,  Gminna Rada Kół Gospodyń w Skołyszynie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Obchody rozpoczęła Msza święta w intencji matek w kościele pw. św. Józefa i ŚŚ.... wiecej »
img_2015_1527087186.jpg

Słoneczne Dni
23.05.2018

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zaprasza do udziału w wydarzeniu podsumowującym realizację akcji edukacyjnej „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”, które odbędzie się w dniu 25.05.2018r. na Rynku w Żyrakowie. Szczegóły na plakacie. wiecej »
sloneczne_dni_1.jpg

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
21.05.2018

W dniach 8- 15 maja 2018 r. odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślanie roli czytelnictwa, popularyzacja pracy i osiągnięć bibliotek, jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków. Akcja realizowana była przez wszystkie rodzaje bibliotek, szkoły, media, wydawnictwa i samorządy. Nawiązując do... wiecej »
4._biblioteka_w_swiecanach.jpg

Poszukujemy domu dla kotów !!!!!
17.05.2018

Wszystkie osoby zainteresowane przygarnięciem chociażby jednego z kotów zamieszczonych na fotografiach poniżej proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy w Skołyszynie Klaudią Mitoraj osobiście w pokoju 22 lub telefonicznie pod numerem /13/ 4491731.  K.Mitoraj wiecej »
koty.jpg

Ważne dla rolników zawierających z pomocnikami umowy o pomocy przy zbiorach chmielu, owoców i warzyw, tytoniu, ziół i roślin zielarskich
15.05.2018

Obowiązujące od dnia 18 maja 2018 r. znowelizowane przepisy w zakresie ubezpieczenia społecznego rolników oraz ubezpieczenia zdrowotnego wprowadziły obowiązek zgłoszenia przez rolnika do ubezpieczeń w KRUS pomocników, z którymi rolnik zawarł umowę o pomocy przy zbiorach. Rolnik jest zobowiązany zgłosić pomocnika do ubezpieczeń... wiecej »

OSTRZEŻENIE INTENSYWNE OPADY - BURZE
15.05.2018

Gminne Centrum Zarządzania Kryzyusowego w Skołyszynie przekazuje otrzymane z IMGW ostrzeżenie oraz prognoze zagrożeń na kolejne 3 dni do 18.05.2018r. Prosimy o podjęcie niezbędnych działań w celu eliminacji ewentualnych podtopień. W przypadku zagrożenia alarmować Powiatowe Stanowisko Kierwoania PSP w Jasle tel. 998 lub 112. Stosować sie do zaleceń służb kryzysowych i do zasad ujętych w... wiecej »
deszcz_1.jpg

Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów
11.05.2018

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa działając na podstawie § 8 ust 2 i 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 maja 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy w ramach działania "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów" objętego Programem Rozwoju Obszarów... wiecej »
plakat_arimr_1.jpg

"Drogi do niepodległości"
11.05.2018

10 maja 2018 roku, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował spotkanie „DROGI DO  NIEPODLEGŁOŚCI". Podczas spotkania, gimnazjaliści ze Święcan wysłuchali dwóch wykładów dra Jacka Magdonia z Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa.   GOKiCz Skołyszyn wiecej »
1_104.jpg

Poszukujemy właściciela dla psa !!!!!
10.05.2018

Osoby zainteresowane przygarnięciem psa proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy w Skołyszynie Klaudią Mitoraj osobiście w pokoju 22 lub telefonicznie pod numerem /13/ 4491731.  K.Mitoraj wiecej »
pies2_1.jpg

Rehabilitacja lecznicza dla rolników realizowana przez KRUS
08.05.2018

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem, zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych turnusów, prowadzonych we własnych Centrach Rehabilitacyjnych Rolników (CRR) w Horyńcu Zdrój, Iwoniczu Zdrój, Świnoujściu, Kołobrzegu,... wiecej »

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi