Aktualności

Święto Niepodległości
06.11.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza na spotkanie „Pieśń ujdzie cało” oraz wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, które odbędzie się w dniu 11.11.2013 r. /poniedziałek/ o godz. 16:00 w sali widowiskowej GOKiCz w Skołyszynie. wiecej »
plakat_swieto_niepodleglosci.jpg

3 listopada żałoba narodowa
31.10.2013

W ramach uroczystości żałobnych po śmierci Tadeusza Mazowieckiego prezydent Bronisław Komorowski ogłosił jednodniową żałobę narodową, którą wyznaczył na 3 listopada. Tego dnia odbędzie się pogrzeb byłego premiera. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w niedzielę, o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Trumna z ciałem T.... wiecej »

Era Gutenberga w Skołyszynie
29.10.2013

28 października 2013 r. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zmienił się w magiczną,  piętnastowieczną drukarnię. Przeszło 160 dzieci i młodzieży wzięło udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych „Era Gutenberga”. Składanie czcionek, drukowanie certyfikatów na dużej prasie drukarskiej, warsztaty kalkomanii i odciskanie pieczęci lakowych to tylko... wiecej »
z_2_119.jpg

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej"
24.10.2013

Projekt "Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - województwo podkarpackie" to przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które zapewni dostęp do szybkiego Internetu dla ponad 90% gospodarstw domowych podkarpacia. Do końca 2015 roku na terenie województwa podkarpackiego powstanie ok. 2 tyś. km nowoczesnej sieci światłowodowej. Dzięki... wiecej »

Konfrontacje Artystyczne 2013
24.10.2013

23 października 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń... wiecej »
z_2_236.jpg

Ćwiczenia pk. „RENEGADE-KAPER 13/II”
23.10.2013

Podkarpacki Urząd Wojewódzki informuje: 23 października br. w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia taktyczno-specjalnego pk. „RENEGADE-KAPER 13/II” na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze... wiecej »
syrena.jpg

"Wszystkiego najlepszego Kubusiu Puchatku!"
22.10.2013

14 października br. minęła 87 rocznica pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” Alana A. Milne’a. Z tej okazji w całej Polsce, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodzone były Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie jak co roku włączył się do obchodów, organizując... wiecej »
1_67.jpg

Dlaczego robaczek świętojański świeci? -o spotkaniu z Ewą Stadtmüller w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie
21.10.2013

18 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller - autorką wielu bajeczek, zbiorków wierszyków i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend, licznych książeczek o charakterze edukacyjnym, a także modlitw i opowieści o świętych.  Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach,... wiecej »
1_66.jpg

OGŁOSZENIE dla członków Zespołów Gminnych Jasielskiej Agory
21.10.2013

W związku z realizacją projektu pn. „Jasielska Strefa Usług Publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013, zapraszamy wszystkich członków Zespołów Gminnych na główne spotkanie Jasielskiej Agory, które odbędzie się w dniu  23... wiecej »

Wystawa rękodzieła
18.10.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza do obejrzenia wystawy rękodzieła Gminy Skołyszyn. Prezentowane prace to ceramika, witraże i obrazy uczestników zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przysiekach. Można zobaczyć również serwety, obrusy i szydełkowe ozdoby wykonane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Skołyszyn i inne osoby zajmujące... wiecej »
plakat_33.jpg

Eliminacje gminne konkursu recytatorskiego
18.10.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa  w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych z Gminy Skołyszyn do udziału w Eliminacjach Gminnych Konkursu Recytatorskiego LITERATURA  I  DZIECI  „NAJBLIŻSI”. Eliminacje gminne odbędą się w dniu 19 listopada 2013 r. /wtorek/ o godz. 9:30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Termin... wiecej »
plakat_34.jpg

ARiMR ogłasza nabór wniosków
17.10.2013

Prezes ARiMR uruchomił kolejny nabór wniosków  o przyznanie pomocy w ramach Działania 126 „Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego  w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w terminie: od dnia 30 października 2013 r. do dnia 12 grudnia 2013 r. wiecej »
arimr-logo_2_1.jpg

Komunikat MSW
17.10.2013

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o rozpoczęciu procedury przywrócenia kontroli na granicach wewnętrznych w dniach od 8 do 23 listopada, zgodnie z zapisami kodeksu granicznego Schengen. Powodem jest konieczność zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa Konferencji Klimatycznej. Przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych oznacza nie... wiecej »
msw.jpg

Turystyka lokalna "W dorzeczu Wisłoka i Wisłoki"
17.10.2013

Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ wraz z Lokalną Grupą Działania Subregion Magurski - Szansa na Rozwój i  Stowarzyszeniem Czarnorzecko-Strzyżowską Lokalną Grupą Działania zapraszają Państwa do wirtualnej podróży po okolicy za pośrednictwem nowo utworzonej strony internetowej www.projektatlas.eu Strona www jest jednym z elementów realizowanego projektu mającego na celu... wiecej »
www_1.jpg

LGD "LIWOCZ" organizuje bezpłatne szkolenie "Jak założyć gospodarstwo agroturystyczne?"
15.10.2013

Agroturystyka to coraz bardziej popularna forma wypoczynku. Ludzie chętnie odrywają się od miejskiego stylu życia, po to by przez kilka dni zaczerpnąć świeżego powietrza, skosztować tradycyjnych wiejskich specjałów, czy pojeździć konno. Na obszarze LGD „LIWOCZ” istnieje wiele gospodarstw rolnych, które położone są na atrakcyjnym obszarze pod względem przyrodniczym i kulturowym. Posiadają dobrze zorganizowaną bazę lokalową, która z powodzeniem mogłaby służyć turystom. wiecej »
agroturystyka.jpg

Informajce dotyczące bieżącego stanu projektu "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki"
14.10.2013

W chwili obecnej trwają zaawansowane prace przy postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy robót. Postępowanie przetargowe przygotowywane jest pod nadzorem Instytucji Wdrażających Szwajcarsko – Polski Program Współpracy, tj. Władzy Wdrażającej Programy Europejskie, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ambasady Szwajcarii w Polsce oraz Sekretariatu Stanu ds. ... wiecej »
baner_3_1.jpg

Projekt „Mistrzowie Kuchni” – bezpłatne szkolenia dla kucharzy z Podkarpacia
09.10.2013

Szanowni Państwo, Fundacja Educare et Servire z Dębicy oraz firma EVACO Sp. z o.o. z Krakowa przygotowały cykl bezpłatnych szkoleń gastronomicznych w ramach projektu „Mistrzowie Kuchni” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Projekt jest skierowany do mikro i małych przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z zakwaterowaniem i usługami... wiecej »
evaco_mk_180x180_17062013.jpg

Jubileusz 110 urodzin
07.10.2013

W dniu 03.10.2103 r. jubileusz 110 rocznicy urodzin obchodziła Pani Aleksandra Dranka z Harklowej. wiecej »
img_0590.jpg

Kurs Komputerowy dla Seniorów
03.10.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza na Kurs Komputerowy dla Seniorów. Zapisy przyjmowane są do 15 października 2013 r. tel. 13/4491017. wiecej »
kurs_komputerowy_dla_seniorow_plakat.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi