Aktualności

UWAGA NA WŁAMYWACZY
30.04.2013

Okres wiosenno-letni to czas, w którym aktywniejsze są grupy złodziei mieszkaniowych. W minionych tygodniach Policja odnotowała kilka włamań do domów i mieszkań na terenie powiatu jasielskiego. Mając na uwadze powyższe zagrożenie, apelujemy do mieszkańców o zwiększoną czujność. Namawiamy do zwracania uwagi na obce osoby w pobliżu domu i do współdziałania z... wiecej »

ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW I BATERII
29.04.2013

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Skołyszynie informuje, że w dniach 27 i 28 maja br. odbierany będzie zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny i baterie wiecej »

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Gawryluk
26.04.2013

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów klas I-III na spotkanie z Barbarą Gawryluk. Spotkanie odbędzie się 13 maja 2013 roku (poniedziałek) w sali widowiskowej GOKiCz w Skołyszynie. Barbara Gawryluk - absolwentka filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka... wiecej »
plakat_22.jpg

Integracyjna Olimpiada Siatkówki Rodzinnej
26.04.2013

Podkarpackie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej uprzejmie informuje, że w dniu 25.05.2013 r. na obiektach sportowych Uniwersytetu Rzeszowskiego ul. Kasprowicza 1 w Rzeszowie zostanie rozegrana Integracyjna Olimpiada Siatkówki Rodzinnej – Memoriał imienia Antoniego Rajzera. Nadrzędnym celem Olimpiady jest promocja aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży, całych... wiecej »

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
24.04.2013

23 kwietnia po raz kolejny na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W ramach święta w całej Polsce odbyło się wiele inicjatyw i akcji czytelniczych organizowanych przez biblioteki, szkoły, księgarnie oraz domy... wiecej »
5_39.jpg

"Młodzież zapobiega pożarom"
18.04.2013

W dniu 16.04.2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się eliminacje gminne 36. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W... wiecej »
img_8103.jpg

Nie wypalaj - nie zabijaj
18.04.2013

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skołyszynie wspólnie z ochotniczymi strażami pożarnymi apelują, aby ze względu na bezpieczeństwo, nie wypalać traw. Pamiętajmy, że wypalanie traw i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Co roku wiosną, w pożarach wywołanych wypalaniem traw, giną ludzie. Pamiętajmy, że strażacy biorący udział w akcji gaśniczej pożarów... wiecej »
plakat_trawy.jpg

Ogłoszenie dla członków Zespołu Gminnego Jasielskiej Agory dla Gminy Skołyszyn
18.04.2013

W związku z realizacją projektu pn. „Jasielska Strefa Usług Publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013, zapraszamy członków Zespołu Gminnego Jasielskiej Agory dla Gminy Skołyszyn na główne spotkanie Jasielskiej Agory. Spotkanie członków... wiecej »

Wieczór z Andersenem w Harklowej i Święcanach
18.04.2013

2 kwietnia dla dzieci z Harklowej i Święcanach w filiach bibliotecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa zorganizowane zostało „Spotkanie z baśniami" i "Wieczorek z Andersenem". Podczas spotkania dzieci brały udział w rozwiązywaniu zagadek i zabawach dotyczących baśni. Miały również okazję zostać baśniopisarzami i same układały baśń "tureckiego... wiecej »
1_54.jpg

Nie przepuszczaj nadarzających się okazji!
17.04.2013

Nie przepuszczajcie nadarzających się okazji i spełniajcie swoje marzenia – przekonywała młodych ludzi doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego Kamila Stępniowska podczas spotkania 12 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi.... wiecej »
z_024_4.jpg

Pracownia plastyczna - „stART”
16.04.2013

Działająca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie pracownia plastyczna to miejsce  umożliwiające dzieciom i młodzieży rozwijanie swojego talentu. Uczestnicy poznają różnorodne techniki i materiały, co pozwala na swobodną ekspresję i realizowanie swoich twórczych poszukiwań i zamierzeń. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, cieszą się dużym... wiecej »
z_029_6.jpg

Ankieta - aktualizacja Strategii Gminy Skołyszyn na lata 2013-2020
15.04.2013

Szanowni Państwo, W związku z prowadzonymi pracami nad aktualizacją Strategii Rozwoju Gminy Skołyszyn na lata 2013-2020 zachęcamy zainteresowanych rozwojem Gminy do wypełnienia załączonej ankiety. Państwa udział w badaniu będzie stanowił aktywny wkład w tworzenie nowego dokumentu strategicznego, a przekazane uwagi i sugestie stanowić będą odzwierciedlenie rzeczywistych potrzeb... wiecej »
herb_20.jpg

Życzenia
14.04.2013

Świętując czas Wielkiej Nocy i radując się ze Zmartwychwstania Chrystusa  życzymy aby z Jego wśród nas obecności płynęła łaska, moc i siła zwyciężania wszelkich przeciwności. Niech chwała Zmartwychwstania opromienia wszystkie chwile życia, daje radość, pokój i budzi nadzieję na lepsze jutro, pełne miłości przemieniającej świat. wiecej »
zyczenia_m.jpg

II Bieg Pamięci
13.04.2013

13 kwietnia 2013r. odbył się II Bieg Pamięci Senatora Stanisława Zająca. Trasa o długości ponad 21 km przebiegała w większości przez teren gmin Skołyszyn. Meta zlokalizowana była na terenach Karpackiej Troi w Trzcinicy gmina Jasło. Start miał miejsce z placu przed remizą OSP w Święcanach. Na starcie stanęło prawie 100 zawodników w różnym wieku, w tym 5 kobiet. ... wiecej »
img_8075.jpg

MŁODZI. INTERNET. KARIERA
11.04.2013

12 kwietnia o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbędzie się spotkanie z „młodym profesjonalistą” zorganizowane w ramach projektu LINK DO PRZYSZŁOŚCI. MŁODZI. INTERNET. KARIERA. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem drogi zawodowej, chcesz poznać rynek pracy czy sprawdzić swoją wiedzę z zakresu nowych technologii – to spotkanie jest właśnie dla... wiecej »
plakat_21.jpg

Akcja szczepienia lisów
11.04.2013

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej na terenie całego województwa wiosennej akcji szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Uodparnianie lisów prowadzone będzie od 14 do 23 kwietnia poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej. Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci okrągłego plastra... wiecej »

Konkurs piosenki
10.04.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Skołyszyn do udziału w XXI Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Skołyszyn 2013, który odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2013 r. /poniedziałek/, o godz. 9.30 w sali widowiskowej GOKiCz w Skołyszynie. Celem konkursu jest wspieranie... wiecej »
plakat_konkurs_piosenki_2013.jpg

3.Rocznica katastrofy smoleńskiej
09.04.2013

Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca zaprasza na obchody 3.Rocznicy katastrofy smoleńskiej. Szczegóły na afiszu. Film Wspomnienie zrealizowany przez TV Obiektyw. Stanisław Zając - Wspomnienie  II Bieg Pamięci odbędzie się 13 kwietnia (sobota). Wszelkie informacje są dostępne pod linkiem: http://www.alicjazajac.pl/biegpamieci Zapraszamy wszystkich miłośników... wiecej »
b-rocznica-smolenska.png

Bezpłatne badania w ramach akcji NEFROTEST
08.04.2013

14 kwietnia br. w Jaśle odbędą się bezpłatne badania krwi dla osób powyżej 40 roku życia, pozwalające wykryć schorzenia nerek we wczesnych stadiach. Badania odbywać się będą w ramach ogólnopolskiej akcji NEFROTEST, której celem jest szerzenie wśród Polaków wiedzy na temat chorób układu moczowego oraz promocja profilaktyki chorób nerek. Badanie... wiecej »
plakat_nerki.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi