Aktualności

Zielona linia
27.12.2012

Zielona Linia, to instytucja wspierająca działalność urzędów pracy w całej Polsce. Istotą działania Zielonej Linii jest infolinia urzędu pracy, gdzie pod numerem telefonu 19524 można uzyskać szereg bezpłatnych porad dotyczących różnych form pomocy z urzędu pracy. Zielona Linia powstała z myślą o osobach szukających pracy i przedsiębiorcach. Osoby bezrobotne uzyskują tu... wiecej »

"Odważ się być dobrym" - przekazanie BŚP 2012 w Skołyszynie
23.12.2012

  W dniu 23 grudnia 2012 roku harcerze z 24 Drużyny Pożarniczej wspólnie z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przekazali płomień Betlejemskiego Światła Pokoju do kościoła parafialnego pw. Św. Józefa w Skołyszynie, na ręce proboszcza ks. Tadeusza Wawryszki. Po Mszy Świętej delegacja harcerzy i strażaków udałą się do osób chorych i samotnie... wiecej »
img_6064_zpsc58ef26a.jpg

Nowa strona projektu
21.12.2012

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki uruchomił nową stronę internetową dotyczącą projektu "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki" . Zainteresowanych zapraszamy do jej odwiedzenia. wiecej »
baner_17_1_1.jpg

„Anioły bożonarodzeniowe”
21.12.2012

20 grudnia o godz. 1100 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Anioły bożonarodzeniowe” oraz wręczenie nagród. Na konkurs wpłynęły 202  prace ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn wykonane w różnych technikach. Są to prace  rysunkowe, malarskie, grafika, collage,... wiecej »
z_110.jpg

Betlejemskie Światło Pokoju już w Skołyszynie
20.12.2012

Płomień rozpalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem poprzez ręce skautów i harcerzy zawitał do naszej gminy.  Jak co roku harcerki i harcerze z 24 Harcerskiej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Skołyszyn przyjęli Betlejemskie Światło na jasielskim rynku w dniu 19.12.2012r. z rąk Komendanta Hufca phm Waldemara Marka. Tegoroczne hasło "Odważ się być dobrym" nawiązuje do... wiecej »
img_6030.jpg

Betlejemskie Światełko na posiedzeniu ZOP Związku OSP
20.12.2012

19.12.2012 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle, połączone z tradycyjnym spotkaniem opłatkowym, podczas którego druhowie nie tylko podsumowali mijający rok, ale także uroczyście podziękowali partnerom, którzy wspierają ich działania w celu... wiecej »
2_42.jpg

Sześciolatki w szkole
17.12.2012

Obniżenie wieku szkolnego to jeden z obszarów, w którym istotne jest wspólne, kompleksowe, sprawne i przemyślane działanie w kontekście roku 2014, kiedy wszystkie dzieci sześcioletnie w Polsce rozpoczną edukację szkolną. Poniżej publikacja przygotowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Prezentuje ona różnorakie przedsięwzięcia samorządów na rzecz... wiecej »

Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
12.12.2012

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2012/2013. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie... wiecej »

Jabłonica - dokumentacja fotograficzna zmian na terenie sołectwa
11.12.2012

16.12.2011 r. dokonano  uroczystego otwarcie mini – świetlicy młodzieżowej.         ZMW otrzymał do dyspozycji stół bilardowy, telewizor i jedno pomieszczenie w budynku Domu... wiecej »

Koalicja na rzecz bezpieczeństwa w szkołach
11.12.2012

Rok szkolny 2012/2013 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Bezpiecznej Szkoły. 5 grudnia br. z inicjatywy Pani Krystyny Szumilas minister edukacji narodowej podczas uroczystego zawiązania koalicji w Roku Bezpiecznej Szkoły miało miejsce podpisanie „Listu intencyjnego”.W gronie partnerów projektu znalazł się Związek OSP RP, z ramienia, którego... wiecej »
01_1.jpg

Talerz Miłosierdzia
09.12.2012

Od 16 listopada br. do 31 grudnia 2012 trwa ogólnopolska akcja charytatywna „Talerz Miłosierdzia”, której celem jest pomoc osobom najuboższym. Darczyńcom, którzy wspomogą akcję „Talerz Miłosierdzia” datkami w wysokości min. 20 zł zostaną przekazane talerze z okolicznościowej kolekcji firmy ZP „Ćmielów”. Jednakże, jak zaznaczają... wiecej »

Sukcesy Szkoły Podstawowej w Lisowie
07.12.2012

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Zaproś EKO Mikołaja – bądź EKO Maniakiem” Szkoła w Lisowie wzięła udział w organizowanym przez Branżową Organizację Odzysku S.A. w Tarnowie konkursie ekologicznym, którego głównym celem było zachęcanie młodych ludzi do dbania o najbliższe otoczenie poprzez segregowanie, zbieranie i przekazywanie odpadów do... wiecej »
p1030311.jpg

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi
06.12.2012

Z dniem 1 lipca 2013 roku wchodzą w życie przepisy znowelizowanej ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nowelizacja ta w sposób bardzo istotny zmienia m.in. „gospodarkę śmieciową” przenosząc obowiązek w tym zakresie na jednostki samorządu terytorialnego. Podstawowym elementem tego systemu jest docelowe objęcie wszystkich mieszkańców... wiecej »
kublu_male.jpg

Mikołajki z Mikołajkiem
06.12.2012

Gdzie mieszka Mikołajek i jego przyjaciele? Kto zilustrował serię książek o Mikołajku? Co oznacza słowo „rekreacja”? Kto dostał nagrodę za schludny wygląd? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. W spotkaniu 4 grudnia... wiecej »
1_44.jpg

Konferencja w ramach programu „Razem bezpieczniej”
05.12.2012

Alkohol jako zagrożenie wśród młodzieży to jeden z głównych tematów konferencji zorganizowanej w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Spotkaniu, które odbyło się 4 grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie przewodniczyła wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska. W ostatnich kilku latach można zaobserwować wzrost zagrożeń alkoholowych... wiecej »
razem-bezpieczniej-04.12.12-012.jpg

Zwycięstwo Weroniki Czajki
05.12.2012

W dniu 17 listopada 2012 r. w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików KARATE KYOKUSHIN. Trzecie miejsce, w kategorii młodziczek do 50 kg, zajęła Weronika Czajka - Zawodniczka Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate a zarazem mieszkanka Skołyszyna. Przygoda Weroniki z karate zaczęła się we wrześniu 2008 r. Pierwsze 3 lata trenowała w sekcji w Skołyszynie. Od roku... wiecej »
czajka.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski - dzień drugi
05.12.2012

Piątego grudnia 2012 roku, o godzinie 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie rozpoczął się drugi dzień przesłuchań uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Podczas drugiego dnia konkursu na scenie wystąpili uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. W Jury konkursu zasiedli: Renata Salacha z Powiatowego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Jaśle, Urszula... wiecej »
1_43.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski - dzień pierwszy
04.12.2012

Trzeciego grudnia 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie rozpoczął się Gminny Konkurs Recytatorski. Podczas pierwszego dnia przesłuchań na scenie wystąpili uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów. W Jury konkursu zasiedli: Agnieszka Kuczała (instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), Agnieszka Starzec (nauczyciel;... wiecej »
1_42.jpg

Plan dla Polski” – spotkanie z posłem Markiem Rząsą
03.12.2012

W dniu 28.11.2012 r. w świetlicy OSP Skołyszyn odbyło się spotkanie Posła Platformy Obywatelskiej Marka Rząsy z mieszkańcami Gminy Skołyszyn. Spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowych dokonań koalicji rządzącej oraz omówieniu nowych pomysłów Platformy Obywatelskiej na najbliższe lata nazwanych roboczo „Planem dla Polski”. Kampania pod tą nazwą prowadzona... wiecej »

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi