Aktualności

Sześciolatki w szkole
17.12.2012

Obniżenie wieku szkolnego to jeden z obszarów, w którym istotne jest wspólne, kompleksowe, sprawne i przemyślane działanie w kontekście roku 2014, kiedy wszystkie dzieci sześcioletnie w Polsce rozpoczną edukację szkolną. Poniżej publikacja przygotowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Prezentuje ona różnorakie przedsięwzięcia samorządów na rzecz... wiecej »

Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
12.12.2012

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2012/2013. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie... wiecej »

Jabłonica - dokumentacja fotograficzna zmian na terenie sołectwa
11.12.2012

16.12.2011 r. dokonano  uroczystego otwarcie mini – świetlicy młodzieżowej.         ZMW otrzymał do dyspozycji stół bilardowy, telewizor i jedno pomieszczenie w budynku Domu... wiecej »

Koalicja na rzecz bezpieczeństwa w szkołach
11.12.2012

Rok szkolny 2012/2013 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Bezpiecznej Szkoły. 5 grudnia br. z inicjatywy Pani Krystyny Szumilas minister edukacji narodowej podczas uroczystego zawiązania koalicji w Roku Bezpiecznej Szkoły miało miejsce podpisanie „Listu intencyjnego”.W gronie partnerów projektu znalazł się Związek OSP RP, z ramienia, którego... wiecej »
01_1.jpg

Talerz Miłosierdzia
09.12.2012

Od 16 listopada br. do 31 grudnia 2012 trwa ogólnopolska akcja charytatywna „Talerz Miłosierdzia”, której celem jest pomoc osobom najuboższym. Darczyńcom, którzy wspomogą akcję „Talerz Miłosierdzia” datkami w wysokości min. 20 zł zostaną przekazane talerze z okolicznościowej kolekcji firmy ZP „Ćmielów”. Jednakże, jak zaznaczają... wiecej »

Sukcesy Szkoły Podstawowej w Lisowie
07.12.2012

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Zaproś EKO Mikołaja – bądź EKO Maniakiem” Szkoła w Lisowie wzięła udział w organizowanym przez Branżową Organizację Odzysku S.A. w Tarnowie konkursie ekologicznym, którego głównym celem było zachęcanie młodych ludzi do dbania o najbliższe otoczenie poprzez segregowanie, zbieranie i przekazywanie odpadów do... wiecej »
p1030311.jpg

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi
06.12.2012

Z dniem 1 lipca 2013 roku wchodzą w życie przepisy znowelizowanej ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nowelizacja ta w sposób bardzo istotny zmienia m.in. „gospodarkę śmieciową” przenosząc obowiązek w tym zakresie na jednostki samorządu terytorialnego. Podstawowym elementem tego systemu jest docelowe objęcie wszystkich mieszkańców... wiecej »
kublu_male.jpg

Mikołajki z Mikołajkiem
06.12.2012

Gdzie mieszka Mikołajek i jego przyjaciele? Kto zilustrował serię książek o Mikołajku? Co oznacza słowo „rekreacja”? Kto dostał nagrodę za schludny wygląd? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. W spotkaniu 4 grudnia... wiecej »
1_44.jpg

Konferencja w ramach programu „Razem bezpieczniej”
05.12.2012

Alkohol jako zagrożenie wśród młodzieży to jeden z głównych tematów konferencji zorganizowanej w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Spotkaniu, które odbyło się 4 grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie przewodniczyła wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska. W ostatnich kilku latach można zaobserwować wzrost zagrożeń alkoholowych... wiecej »
razem-bezpieczniej-04.12.12-012.jpg

Zwycięstwo Weroniki Czajki
05.12.2012

W dniu 17 listopada 2012 r. w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików KARATE KYOKUSHIN. Trzecie miejsce, w kategorii młodziczek do 50 kg, zajęła Weronika Czajka - Zawodniczka Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate a zarazem mieszkanka Skołyszyna. Przygoda Weroniki z karate zaczęła się we wrześniu 2008 r. Pierwsze 3 lata trenowała w sekcji w Skołyszynie. Od roku... wiecej »
czajka.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski - dzień drugi
05.12.2012

Piątego grudnia 2012 roku, o godzinie 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie rozpoczął się drugi dzień przesłuchań uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Podczas drugiego dnia konkursu na scenie wystąpili uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. W Jury konkursu zasiedli: Renata Salacha z Powiatowego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Jaśle, Urszula... wiecej »
1_43.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski - dzień pierwszy
04.12.2012

Trzeciego grudnia 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie rozpoczął się Gminny Konkurs Recytatorski. Podczas pierwszego dnia przesłuchań na scenie wystąpili uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów. W Jury konkursu zasiedli: Agnieszka Kuczała (instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), Agnieszka Starzec (nauczyciel;... wiecej »
1_42.jpg

Plan dla Polski” – spotkanie z posłem Markiem Rząsą
03.12.2012

W dniu 28.11.2012 r. w świetlicy OSP Skołyszyn odbyło się spotkanie Posła Platformy Obywatelskiej Marka Rząsy z mieszkańcami Gminy Skołyszyn. Spotkanie poświęcone było podsumowaniu dotychczasowych dokonań koalicji rządzącej oraz omówieniu nowych pomysłów Platformy Obywatelskiej na najbliższe lata nazwanych roboczo „Planem dla Polski”. Kampania pod tą nazwą prowadzona... wiecej »

Ogłoszenie o naborze wniosków - "małe projekty"
30.11.2012

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w zakresie Małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do... wiecej »
logo_lgd_1_15.jpg

Bezpłatne szkolenie -" małe projekty"
30.11.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie pt. "Małe projekty - sposób na aktywizację społeczności lokalnej". Szkolenie poprzedza ogłoszany corocznie przez LGD nabór wniosków z tego działania. Skierowane jest ono do szerokiej grupy potencjalnych beneficjentów wśród których... wiecej »
szkolenie_baner.jpg

Wymarzony weekend w Paryżu!
30.11.2012

W dniu 28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa odbył się pokaz mody, którego tematem przewodnim był „Wymarzony weekend w Paryżu!” Podczas pokazu - który zachwycił wszystkich nie tylko strojami, ale profesjonalizmem modelek - swoje stroje prezentowały Panie biorące udział w projekcie „Kariera szyta na miarę w Gminie Skołyszyn”. Warto... wiecej »
z_011_3.jpg

Promocja dziedzictwa kulinarnego i artystycznego Gminy Skołyszyn
29.11.2012

            16 listopada 2012r. przedstawiciele Stowarzyszenia „Przysieki Nasz Dom” podpisali w Rzeszowie umowę na realizację projektu pt. „Ludowo, smacznie i kolorowo- organizacja warsztatów i imprezy kulturalnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” współfinansowanego... wiecej »
umowa.jpg

Andrzejki w GOKiCz
28.11.2012

Zabawy integracyjne i ruchowe oraz różnorodne wróżby i przepowiadanie stworzyły nastrój andrzejkowego wieczoru. Imprezę 26 listopada 2012 roku zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Uczestnicy zajęć prowadzonych w GOKiCz  spędzili andrzejkowy wieczór na świetnej zabawie. O klimat imprezy, wróżby i zabawy zadbali ich koledzy z... wiecej »
z_012_1.jpg

Światowy Dzień Pluszowego Misia w GOKiCz w Skołyszynie
27.11.2012

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci  i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku , kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta... wiecej »
z_013.jpg

Konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"
26.11.2012

W dniu 21.11.2012 r. W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Na konkurs wpłynęło 36 prac ze szkół podstawowych Gminy Skołyszyn. Komisja Konkursowa w składzie; Pan Stanisław Świech - Prezes  ZOP ZOSP RP w Jaśle, Pani Marta Gąsiorowska – Kierownik... wiecej »
z_005_1.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi