Aktualności

35 Finał eliminacji gminnych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”
15.03.2012

W dniu 14 marca 2012r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP wspólnie z Urzędem Gminy w Skołyszynie był organizatorem eliminacji  gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i... wiecej »
img_1029.jpg

III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
15.03.2012

W dniu 10 marca 2012 r. w Głogowie Małopolskim obradował III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie. W Zjeździe uczestniczyło 68 delegatów oraz licznie przybyłe władze Związku, PSP, administracji samorządowej i instytucji współpracujących z ochotniczym pożarnictwem. Wśród gości zaproszonych był obecny Wicepremier,  Prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak,... wiecej »
img_0777_1.jpg

O mały krok od finału
15.03.2012

W dniach 10-11 marca odbył się V Jasielski Festiwal Siatkówki. Szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy rozgrywało mecze eliminacyjne systemem „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy wywalczyło awans do półfinałów. W turnieju wzięła również udział drużyna ze Skołyszyna w składzie jak na zdjęciu: (od lewej stoją: ) Tomasz Pawluś,... wiecej »
o_maly_wlos_od_finalu.jpg

Warsztaty komputerowe dla seniorów
14.03.2012

Przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku, to cel ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem". W tym roku odbędzie się ona w dniach 26-30 marca. W 2012 roku do akcji przyłączył się Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. wiecej »
plakat_5.jpg

Warsztaty decoupage w GOKiCz w Skołyszynie
12.03.2012

W dniu Święta Kobiet - 8 marca 2012, w Gminnym  Ośrodku  Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się bezpłatne warsztaty decoupage, które cieszyły się dużym powodzeniem. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub... wiecej »
img_1929.jpg

Eliminacje gminne ogólnopolskiego konkursu plastycznego
09.03.2012

W dniu 7 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na etapie gminnym - XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  2011/2012 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Organizatorem  jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej... wiecej »
zdj_011_1_.jpg

Certyfikat dla Urzędu Gminy Skołyszyn
08.03.2012

W okresie od sierpnia  do listopada 2011 r. w Urzędzie Gminy w Skołyszynie wdrażana była Wspólna Metoda Oceny – CAF (ang. Common Assesment Framework). Metoda CAF skupia się na przeprowadzeniu samooceny, identyfikacji obszarów doskonalenia oraz wprowadzaniu wymaganych usprawnień zarządczych. Samoocena nie jest jednorazowa, to kompleksowy, systematyczny... wiecej »
certyfikat.jpg

Konkurs fotograficzny - przypomnienie
06.03.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" przypomina o trwającym konkursie fotograficznym "Cztery Pory Roku". Do 16 marca br. można nadsyłać prace do I etapu pn. "Zima". Serdecznie zapraszamy! wiecej »
baner_11.jpg

Pieniądze z UE dla przedsiębiorczych
05.03.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza wszystkich zainteresowanych dofinansowaniem na założenie lub rozwinięcie prowadzonej działalności gospodarczej na bezpłatne spotkania informacyjne wiecej »
logo_lgd_1_9.jpg

Kolejne sukcesy młodych szczypiornistek
01.03.2012

W bieżącym roku drużyna szczypiornistek z gimnazjum w Skołyszynie odniosła kolejne sukcesy w rozgrywkach i awansowała do półfinału województwa podkarpackiego. W zespole zagrały uczennice: Paulina Bugajska Weronika Duda Gabriela Kusiak Karolina Rogowska (kapitan drużyny) Martyna Dziedzic Edyta Smaś Marlena Grzywacz Gabriela Roś Karolina Mendela Karolina... wiecej »

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
01.03.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza siódmego marca 2012 dzieci i młodzież na drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem młodzi miłośnicy literatury dyskutować będą o domowym elementarzu sprzętów i gratów niecodziennych, czyli o książce D.E.S.I.N.G.  Zaczynamy o godzinie 16.00! Pomysł na Dyskusyjne Kluby Książki... wiecej »
dkk_plakat.jpg

Konkursy na stanowiska dyrektorów Zespołów Szkół Publicznych
29.02.2012

Wójt Gminy Skołyszyn zarządzeniem Nr 16 z dnia 28 lutego 2012 r. ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora: - Zespołu Szkół Publicznych w Baczalu Dolnym - Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej - Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie - Zespołu Szkół Publicznych w Święcanach   Więcej w zarządzeniu . wiecej »
herb_13.jpg

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU
25.02.2012

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skołyszynie informuje: Data i godzina wydania: 25.02.2012 - godz. 12:08 Nazwa biura prognoz hydrologicznych: SHO Krakow BPH O/Krakow IMGW PIB Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanow ostrzegawczych Stopień zagrożenia: 2 Ważność: od godz. 12:00 dnia 25.02.2012 do godz. 12:00 dnia 26.02.2012 Obszar: Województwo podkarpackie Przebieg: W... wiecej »

Zaśpiewali o miłości
20.02.2012

19 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się koncert walentynkowy „Bo na cóż życie bez miłości...” . Na przepięknie udekorowanej scenie wystąpili młodzi artyści – uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych w GOKiCz.  Zgromadzona publiczność w sali widowiskowej wysłuchała wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adama Asnyka,... wiecej »
3_22.jpg

FERIE 2012 NIE BYŁY NUDNE!
13.02.2012

Ferie  spędzone w swojej miejscowości - nie muszą być nudne! Przekonali się o tym wszyscy, którzy skorzystali z oferty Gminnego Ośrodka  Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Miedzy 30 stycznia a 10 lutego GOKiCz w Skołyszynie organizował codziennie zajęcia dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci uczęszczające na cykl... wiecej »
1_23.jpg

Konkurs fotograficzny "Cztery Pory Roku"
09.02.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza wszystkie osoby mieszkające na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania „LIWOCZ” (tj. Gmin Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn),  zajmujące się amatorsko lub profesjonalnie fotografią, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym  „Cztery Pory Roku” . Konkurs... wiecej »
logo_lgd_1_8.jpg

Sześciolatek w szkole
31.01.2012

Na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji uruchomiona została dla rodziców dzieci 5- i 6-letnich podstrona "Sześciolatek w szkole". Zamieszczone tam materiały mogą być pomocne w podjęciu przez rodziców decyzji o edukacji szkolnej sześciolatka. wiecej »

JAK POSTĘPOWAĆ W CZASIE MROZÓW
30.01.2012

Duże opady śniegu, nagłe ataki mrozu mogą sparaliżować życie w wielu miejscowościach. Mając tego świadomość można z wyprzedzeniem zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed tego typu zagrożeniem. Niska temperatura może doprowadzić do odmrożenia i wychłodzenia ciała co może spowodować bezpośrednie zagrożenie życia. wiecej »

X Przegląd Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek
26.01.2012

Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek. Tegoroczna – dziesiąta edycja odbyła się  26 stycznia 2012 roku w sali widowiskowej GOKiCz. wiecej »
22_1.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi