Gmina Skołyszyn czyta dzieciom!

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (XVI OTCD) Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprosił  przedszkolaki z gminy Skołyszyn na wspólne czytanie i zabawy.

7 czerwca na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się dzieci z Lisowa, Jabłonicy, Harklowej, Przysiek, Bączala Dolnego, Kunowej i Święcan. Wspólne czytanie "Lokomotywy" rozpoczęła Sekretarz Gminy Skołyszyn - Janina Byczek oraz Dyrektor GOKiCz  - Marta Gąsiorowska. Do głośnego czytania wiersza Julian Tuwima włączyły się również  nauczycielki z Gminy Skołyszyn, bibliotekarki z GOKiCz oraz Krzysztof Słowik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie.

Z okazji OTCD Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcji. Było wspólne ozdabianie bajkowych domków, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach oraz oglądanie strażackiego wozu. Niewątpliwie najwięcej radości sprawiły dzieciom prezenty - bajkowe baloniki.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

 

GOKiCz

 

więcej zdjęć: http://gokicz.skolyszyn.pl/artykul/273/gmina_skolyszyn_czyta_dzieciom

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi