Grzegorz Kasdepke odwiedził Skołyszyn

6 czerwca 2017 roku sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa zapełniła się po brzegi młodymi czytelnikami. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Grzegorza Kasdepke, autora wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania pisarz ze swadą i humorem opowiadał o nieprawdopodobnych nieraz dziejach powstania swoich książek, dzieląc się własnymi wspomnieniami z różnych lat. Opisywał jak wygląda codzienne życie pisarza i skąd czerpie pomysły na kolejne publikacje. Autor w sposób niezwykle lekki i dowcipny starał się przybliżyć dzieciom swoją twórczość. Zachęcał do przeczytania swoich romansów, kryminałów i horrorów. Zebrani na sali mieli okazję wysłuchać kilku fragmentów jego książek, wcielić się w rolę Detektywa Pozytywki oraz rozwiązać kilka zagadek matematycznych.

Wielką aktywnością wykazali się młodzi czytelnicy, gdy autor w połowie spotkania ogłosił konferencję prasową. Dzieci zasypywały pisarza przeróżnymi, nawet najbardziej osobistymi pytaniami, na które w humorystyczny sposób odpowiadał, wzbudzając salwy śmiechu.

W spotkaniu zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom udział wzięli uczniowie z Jabłonicy, Lisowa, Bączala Dolnego, Święcan i Skołyszyna.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

 

GOKiCz

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi