Nauka sztuki prezentacji w Słowenii.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Święcanach uczestniczący w projekcie „Youth to Business Enterprise” (Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym) wzięli udział w przedostatniej już mobilności w ramach projektu. Tym razem uczyli się sztuki prezentacji, zarówno tej graficznej, jak i tego jak należy zachować się podczas prowadzenia pokazu. W tym celu szkoła partnerska Osnovna šola Benedikt zorganizowała cykl zajęć warsztatowych oraz szkoleń prowadzonych przez ekspertów z rożnych firm, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach w tej dziedzinie.

Już sama ceremonia otwarcia wizyty była lekcją prezentacji, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich. Był to show poprowadzony w stylu wędrówki po parku rozrywki, w którym każdy kraj miał swoje stanowisko i możliwość zaprezentowania siebie, regionu i szkoły. Uczestnicy mogli pochwalić się również talentami swoich uczniów i nauczycieli. Nasza szkoła przygotowała „domowej roboty” poczęstunki oraz typowo polskie słodycze oraz pokazała albumy fotograficzne z Podkarpacia. Nasi uczniowie zaskoczyli gospodarzy piosenkami zaśpiewanymi przy akompaniamencie gitary i akordeonu, jedną słoweńską, a drugą w języku polskim.

W pierwszym dniu wizyty uczestnicy otrzymali zadanie do zrealizowania w trakcie całego tygodnia pobytu i zaprezentowania efektów pracy na jego zakończenie, a było nim stworzenie prezentacji reklamującej i zachęcającej do odwiedzenia Słowenii i miejsc, które sami uczestnicy odwiedzą w czasie wizyty. Należało przy tym wykorzystać wiedzę zdobytą w czasie warsztatów i wizyt w firmach, a przede wszystkim pracować w międzynarodowych grupach.

Kolejne dni przyniosły wizytę w firmie Tovarna – inkubatorze start-up’ów w Mariborze, gdzie uczniowie poznali techniki prowadzenia prezentacji oraz wykorzystania „języka ciała i gestów”. Odwiedzając zaś firmę NOELA uczestnicy poznali tajniki jej sukcesu. Jest ona bowiem zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu na najlepszy startup w Słowenii. Ogromną ciekawostką dla wszystkich był fakt, że firma ta produkuje kremy zapobiegające starzeniu się skóry ze śluzu ślimaków winniczków i jak badania wykazują jest to środek niezwykle skuteczny.

Gospodarze zaprosili również do współpracy w przygotowaniu warsztatów o sztuce prezentacji i przedsiębiorczości właścicieli firm Inova IT z branży informatycznej oraz Gozdicek KAYO specjalizującej się w wykonywaniu nadruków laserowych na … czekoladzie.

Aby umożliwić realizację zadania projektowego uczestnicy wizyty wzięli też udział w wyjazdach zawierających elementy krajoznawcze. Escape room Enigmarium z Mariboru przygotował dla wszystkich grę miejską, w której należało odnaleźć charakterystyczne miejsca w mieście, rozkodować zagadki historyczne, aby otworzyć tajemniczą księgę i odczytać hasło będące rozwiązaniem konkursu.

Kolejny wyjazd był okazją do poznania historii i uroków słoweńskiej stolicy Ljubljany. Na uczestników czekały tam kolejne atrakcje w postaci wyjazdu kolejką linowo-torową na zamek w Ljubljanie, czy też obiad na szczycie słynnego drapacza chmur, zwanego „Nebotičnik”. Tak naprawdę nie jest to najwyższy budynek Ljubljany i większość z gości wyszła do restauracji idąc po schodach okrągłej klatki schodowej.

Na zakończenie wizyty uczniowie pracując w międzynarodowych grupach i wykorzystując zdobytą wiedzę przygotowali i przedstawili multimedialne prezentacje reklamujące Słowenię.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi