Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji filie biblioteczne w Święcinach i Harklowej miały okazję gościć dzieci z klas III Szkół Podstawowych. Łącznie w lekcjach bibliotecznych uczestniczyło 52 uczniów.

Rok 2012 jest Rokiem Janusza Korczaka, i tegoroczny Dzień Czytania poświęcono właśnie jemu. W trakcie zajęć głośno czytana była książka "Jest taka historia" autorstwa Beaty Ostrowskiej, gdzie "przy jednych fragmentach się śmieję, przy innych czuje, jak mnie coś ściska w brzuchu i w gardle”. To historia Frani, Rózi, Arona i innych dzieci z Krochmalnej 29, doktora który robił głowę węża oraz psotnych łobuzów niczym nie różniących się od współczesnych dzieci.

Czy Auschwitz, getto, to tylko jakieś słowa wypowiadane przez dorosłych? Co to był Umschlagplatz? I czy ten Przyjaciel dzieci potrafił tylko głosić "Gadaninki Starego Doktora"?

 Mam nadzieję, że po lekcji poświęconej Januszowi Korczakowi dzieci potrafią odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Poprzez rozlany kapuśniak czy zalaną łazienkę potrafią zrozumieć że choć czasy nie takie…. to dzieci takie same. I być może zastanowią się, czy i one dziś nie potrzebują czasem takiego drugiego Janusza Korczaka.

 

Dorota Setlak

GOKiCz

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi