"POlicz się!"

W grudniu Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zakończył realizację projektu "POlicz się - edukacja ekonomiczna dla młodszych". Fundusze na realizacje projektu GOKiCz w Skołyszynie otrzymał w konkursie grantowym w Programie mPotęga. Członkowie komisji konkursowej wybrali go spośród 771 zgłoszeń. Projekt skierowany był do uczniów z Gminy Skołyszyn!

Projekt "POLicz się! – edukacja ekonomiczna dla najmłodszych" składał się z kilku działań: warsztatów ekonomicznych dla uczniów, opracowania i wydania książeczki edukacyjnej „POLicz się!”, zakupu planszowych gier ekonomicznych i udostępnieniu ich wszystkim uczniom w świetlicach szkolnych oraz użytkownikom Biblioteki.

Zajęcia w formie zabawy przekazały dzieciom podstawy z zakresu działania rynku gospodarczego.  Podczas zajęć dzieci poznały pojęcie barteru, próbowały swoich sił w przeprowadzaniu bezgotówkowych transakcji i negocjacjach. Poznały pojęcie: popytu i podaży, uczestniczyły w aukcji, sprzedawały i kupowały produkty miedzy sobą. Ponadto grały na giełdzie, tworzyły rodzinny budżet oraz odwiedziły miejscowy bank. Wszyscy młodzi uczestnicy projektu otrzymali dyplom Mistrza Ekonomii oraz książeczkę "Policz się".

 

GOKiCz

 

mPotęga  to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi