Rozśpiewany XVII Gminny Przegląd Piosenki Religijnej Kolęd i Pastorałek

Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek.

Tegoroczna – siedemnasta edycja, ze względu na dużą liczbę zgłoszeń podzielona została na dwa dni. Do udziału w XVII Gminny Przegląd Piosenki Religijnej Kolęd i Pastorałek zgłoszonych zostało blisko 250 uczniów.

31 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej GOKiCz zaprezentowali sie wychowankowie przedszkoli oraz młodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Jury w składzie: ks. prałat Tadeusz Wawryszko - proboszcz parafii w Skołyszynie; Rafał Sokulski - nauczyciel muzyki w szkołach podstawowych w gminach Ryglice i Szerzyny; Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz oraz Jadwiga Szarek - instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniając umiejętności wokalne wykonawców nagrodziło:

 

I GRUPA

PRZEDSZKOLA

SOLIŚCI

 

I NAGRODA /ex aequo/:

Zosia Jamro; Przedszkole Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

Milena Halerz; Przedszkole Bączal Dolny/Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca

 

ZESPOŁY

I NAGRODA /ex aequo/:

  „Muchomorki”; Przedszkole Skołyszyn/ Nauczyciel przygotowujący: Wioleta Wójcikiewicz, Beata Sepioł

Przedszkolne nutki; Przedszkole Skołyszyn/ Nauczyciel przygotowujący: Beata Cetnar, Jadwiga Paszyńska

Duet – Lena i Maja; Przedszkole Skołyszyn/ Nauczyciel przygotowujący: Beata Cetnar

 

II GRUPA

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I-III

SOLIŚCI

NAGRODA SPECJALNA:

Emilia Starzec – kl. III, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

 

I MIEJSCE:

Zuzanna Rak - kl. III, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka

 

II MIEJSCE:

Julia Liana – kl. II, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

 

III MIEJSCE /ex aequo/:

Zuzanna Ryba –– kl. I, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  Renata Ciołkosz

Klaudia Piotrowska – kl. I; SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus

Zuzanna Rak - kl. I, SP Bączal Dolny/Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca

 

WYRÓŻNIENIA:

Nikola Gorczyca - II, SP Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

Julia Smaś – kl. III, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

 Jakub Ujejski – kl. I; SP Bączal Dolny /Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca

Karolina Wszołek – kl. II, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  Renata Ciołkosz

Lidia Zawisza– kl. II, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Lucyna Król

 

 ZESPOŁY

 

I MIEJSCE:

„Klasa I, II, II” –  SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus

 

II MIEJSCE:

"Wiolinki i Bemolki" -  SP  Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

 

III MIEJSCE:

„Wesołe nutki” – SP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

WYRÓŻNIENIA:

"Kolędnicy" -  SP  Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Stygar

Duet –Gloria i Jowita Duda, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Lucyna Król

 

30 stycznia 2019 jury w składzie: Paweł Wałczyk  - muzyk, instruktor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach; Stanisław Mazurek – nauczyciel muzyki, instruktor gry na instrumentach Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle; Lucyna Antas - wokalistka, absolwentka szkoły muzycznej II stopnia oraz Jadwiga Szarek - instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniało umiejętności wokalne wykonawców, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny starszych uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Jury wyróżniło i nagrodziło:

 

III GRUPA

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV-VI

 

SOLIŚCI

 

I MIEJSCE:

Bartosz Klęba – kl. V, SP Harklowa /Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek

 

II MIEJSCE:

Natasza Litwa - kl. V, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Edyta Zawisza 

 

III MIEJSCE:

Joanna Jagielska - kl. IV, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka

 

WYRÓŻNIENIA:

Bartłomiej Gryga – kl. V, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

Roksana Jagoda – kl. IV, SP Jabłonica /Nauczyciel przygotowujący: Natalia Szepiecińska

Laura Wojdyła – kl. V, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  Beata Rogowska

  

ZESPOŁY

 

I MIEJSCE:

 „Lisolla”; SP  Lisów /Nauczyciel przygotowujący: Beata Rogowska

 

II MIEJSCE:

"Melodia” SP  Kunowa/ Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat  

 

IV GRUPA

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VI-VIII - GIMNAZJUM 

 

SOLIŚCI

 

I MIEJSCE:

 Marlena Koszyk – kl. III; Gimnazjum Skołyszyn/ Opiekun: Agnieszka Koszyk

 

II MIEJSCE/ex aequo/:

Alicja Mastej – kl. II; Gimnazjum Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

Katarzyna Kozioł - III, Gimnazjum Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

III MIEJSCE:

 Oliwia Bylinowska - kl. VII, SP Jabłonica/Nauczyciel przygotowujący: Natalia Szepiecińska

 

WYRÓŻNIENIA:

Amelia Ciekielska - kl. VII, SP Harklowa/ Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek 

Luiza Kiełtyka – kl. VII, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  Beata Rogowska

 

ZESPOŁY

 

I MIEJSCE:

Chór „Belcanto” – kl. III; Gimnazjum Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat 

  

Pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczali: Bogusław Kręcisz (Wójt Gminy Skołyszyn), Paweł Gutkowski (Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn), Marta Gąsiorowska (Dyrektor GOKiCz) oraz członkowie Jury.

 

 

 

FOTO:  Władysława  Kołodziej

Więcej zdjęć: http://gokicz.skolyszyn.pl/artykul/482/_xvii_gminny_przeglad_piosenki_religijnej_koled_i_pastoralek

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi