XXVI Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

25 i 26 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się XXVI Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Organizatorami Konkursu była Gmina Skołyszyn oraz  GOKiCz w Skołyszynie. W tegorocznej edycji uczestniczyło 248 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn.

 

25 kwietnia 2018 roku jury w składzie: Daniel Mrugał – muzyk i instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Stanisław Mazurek – nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle i Skołyszynie oraz Jadwiga Szarek - instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniało umiejętności wokalne wykonawców, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny starszych uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Jury wyróżniło i nagrodziło:

Kategoria III – szkoła podstawowa klasy IV-VII

Soliści

 

I MIEJSCE: Kornelia Zając  -  kl. V , SP Święcany /Nauczyciel: Ewa Maciejczyk-Gąsior

II MIEJSCE:   Bartosz Klęba – kl. IV, SP Harklowa /Nauczyciel: Barbara Łacek

III MIEJSCE /ex aequo/ : 

      Amelia Ciekielska  – kl. VI, SP Harklowa /Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek 

      Jowita Duda – kl. IV, SP Skołyszyn/Opiekun: Anna duda

 

WYRÓŻNIENIA: 

Natalia Koś - kl. VII;  SP  Bączal Dolny /Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca

Piotr Ciekielski – kl. IV; SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś

Zuzanna Mucha – kl. VII , SP Święcany /Nauczyciel: Ewa Maciejczyk-Gąsior

Nicola Matera – kl. VII, , SP Harklowa /Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek

Julia Martyka – kl. IV, SP Lisów/ /Nauczyciel: Ewa Maciejczyk-Gąsior

 

Zespoły

 

I MIEJSCE: Zespół wokalny  -  SP Bączal Dolny/ Nauczyciel: Jolanta Rzońca

II MIEJSCE: Zespół  „Melodia” – kl. IV-VII; SP Kunowa/ Nauczyciel: Ewa Gubernat

III MIEJSCE:  / nie przyznano/

WYRÓŻNIENIE:Zespół z klasy V-  SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś 

 

Kategoria IV – gimnazjum

 

I MIEJSCE: Julia Depczyńska – kl. III, Gimnazjum Święcany /Nauczyciel: Ewa Maciejczyk-Gąsior

II MIEJSCE:   Marlena Koszyk– kl. II, Gimnazjum Skołyszyn/Opiekun: Agnieszka Koszyk

III MIEJSCE: Aneta Kardaś - III, Gimnazjum Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

WYRÓŻNIENIA: 

         Weronika Tokarz - kl. III, Gimnazjum Bączal Dolny /Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca

         Alicja Mastej – kl. II, Gimnazjum Skołyszyn/ Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

 

 

Zespoły

 

I MIEJSCE:Chór „Chromatica”  – Gimnazjum Święcany/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk-Gąsior

II MIEJSCE: „Skoliszclub” – kl. I-III; Gimnazjum Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

III MIEJSCE: Chór „Belcanto” – kl. II-III; Gimnazjum Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

 

26 kwietnia 2018 roku w sali widowiskowej GOKiCz zaprezentowali sie wychowankowie przedszkoli oraz młodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Jury w składzie: Ewa Maciejczyk - Gąsior  - nauczyciel SP w Święcanach; Lucyna Antas – wokalistka, pedagog, absolwentka szkoły muzycznej II stopnia oraz Jadwiga Szarek - instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniając umiejętności wokalne wykonawców nagrodziło:

 

Kategoria I – dzieci w wieku przedszkolnym (od 3-6 lat)

 

Soliści

I MIEJSCE/ex aequo/ :

Klaudia Piotrowska – kl. 0; Przedszkole Przysieki /Nauczyciel: Elżbieta Pawluś

Milena Halerz – kl. 0; Przedszkole Bączal Dolny/Nauczyciel przygotowujący:  

Bartosz Rzońca – kl. I, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  J. Gałuszka

 

WYRÓŻNIENIA: 

Katarzyna Gajoska – kl. 0; Przedszkole Bączal Dolny /Nauczyciel: M.Wachel;

Jakub Ujejski – kl. 0; Przedszkole Bączal Dolny /Nauczyciel: Jolanta Rzońca

 

Zespoły

I MIEJSCE: Zespół  z klasy 0 (Amelia Sepioł, Miłosz Dąbrowski, Dominik Stankowski, Dorota Stanek, Marlena Faryj ) - SP Harklowa/  Nauczyciel przygotowujący: Anna Madejczyk 

II MIEJSCE: Zespół „Krasnale” Amelia Hasiak, Martyna Szlachcic, Lena Mazur, Maja Kusiak, Fabian Labut, Karol Jurasz, Wiktor Frużyński, Wiktor Gutkowski - SP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Barbara Czechowicz

 

WYRÓŻNIENIA: 

Duet – Amelia Wszołek, Zofia Sokołowska - SP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący:  Jadwiga Paszyńska

Duet - Emilia Stańczak, Sara Mikołajczyk - SP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący:  Jadwiga Paszyńska

Zespół  „Motylki” Laura Nigborowicz, Lena Kozioł, Tomasz Przybyłowicz, Paweł Sokołowski, Alicja Lorenc, Emilia Tokarz - SP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący:  Beata Cetnar

            Zespół  „Wesołe nutki” -  SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  J. Gałuszka

 

Kategoria II – szkoła podstawowa klasy I-III

Soliści

I MIEJSCE: Antonina Mazur – kl. III, SP Skołyszyn/Nauczyciel: Grażyna Lipińska

II MIEJSCE /ex aequo/ :

                 Zuzanna Ryba –– kl. I, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  Renata Ciołkosz

                Joanna Jagielska - kl. III, SP Przysieki /Nauczyciel: Bernadetta Filus 

III MIEJSCE /ex aequo/ : 

               Kornelia Piś –– kl. III, SP Jabłonica/Nauczyciel przygotowujący:  Grażyna Piś

               Kinga Kędzior - kl. III, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus

 

WYRÓŻNIENIA: 

Zuzanna Rak - kl. II, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka

Anna Węgrzyn – kl. III, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Więcek

Emilia Rosół - kl. II, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka

Julia Adamik – kl. III, SP Jabłonica/Nauczyciel przygotowujący:  Grażyna Piś 

Szymon Wojdyła – kl. I, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący:  Renata Ciołkosz

 

 

Zespoły

I MIEJSCE: Zespół z klasy III SP Przysieki/ Nauczyciel: Bernadetta Filus

II MIEJSCE: Zespół "Mali Polacy z klasy III", SP Jabłonica /Nauczyciel: Grażyna Piś

III MIEJSCE: Zespół z klasy II -SP Przysieki /Nauczyciel: Krystyna Majka

 

 

GOKICz

 

więcej zdjęć  http://gokicz.skolyszyn.pl/artykul/382/xxvi_gminny_konkurs_piosenki_dzieciecej_i_mlodziezowej

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi