11 maja 2021 r. podpisana została umowa z wykonawcą na realizację zadania „Budowa i wyposażenie SP ZOZ w Święcanach wraz z zagospodarowaniem terenu na działce gm. o nr ewid. 1642/1”.

W ramach inwestycji zostanie również wybudowany budynek garażowy remizy OSP KSRG w Święcanach. Zadanie opiewające na łączną kwotę 2 955 965,72 zł jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Skołyszyn otrzymała na ten cel 3 mln zł.

W ramach realizacji zadania powstanie budynek dwukondygnacyjny z instalacją fotowoltaiczną, spełniający standardy dostępności dla osób z dysfunkcjami, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Gminy Skołyszyn. Będzie wyposażony w gabinety lekarskie, zabiegowe, poczekalnię, izolatkę, przebieralnię i pokoje biurowe oraz salę ćwiczeń i gabinety dla rehabilitacji dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne INSBUD Jerzy Piątek z Jasła. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to 2 listopada 2022 roku. 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Previous Next Play Pause