Ruszyła budowa długo wyczekiwanego przez mieszkańców mostu na rzece Ropie w Przysiekach. W ciągu drogi powiatowej 1864R Grudna – Kunowa - Pusta Wola - Przysieki trwają prace związane z budową mostu na rzece Ropie. Jednym z ważniejszych działań podjętych na przełomie lipca i sierpnia było palowanie, czyli wbijanie 12 m prefabrykowanych pali żelbetowych. Pale te stanowiły pośrednie posadowienie mostu.

Budowa mostu w Przysiekach jest finansowana z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg oraz budżetu Powiatu Jasielskiego i Gminy Skołyszyn. Wartość brutto inwestycji wynosi ponad 9 mln zł.

We wrześniu br. miała miejsce wizyta gospodarska Wójta Gminy Skołyszyn p. Bogusława Kręcisza na miejscu budowy, w trakcie której spotkał się m.in. z Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle p. Katarzyną Kaszowicz, inżynierami oraz geodetami zatrudnionymi przy budowie przeprawy mostowej.