,,Babcie i Dziadki bywają różni
Lecz każde z nich pamięta,
Że zawsze jednakowo kochają swe wnuczęta.
To samo je cieszy, to samo raduje:
Nasz pocałunek, uśmiech i słowo DZIĘKUJĘ’’.

10 stycznia 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bączalu Dolnym uczcili Dzień Babci i Dziadka. Obchody tej uroczystości są tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Na wstępie pani dyrektor mgr Katarzyna Czerkowicz przywitała zebranych gości ciepłymi słowami  i złożyła serdecznie życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

Spotkanie przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni pani mgr Jolanty Rzońcy. Program artystyczny był bardzo bogaty. Oprócz wierszy i piosenek, przedszkolaki wykonały walczyka oraz tańce integracyjne i zabawę kołową w języku angielskim. Następnie  złożyły życzenia i wręczyły laurki licznie przybyłym babciom i dziadkom, odśpiewano tradycyjne 100 lat. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni do  wspólnej zabawy z wnukami.

Na zakończenie dziadkowie otrzymali drobne upominki, a słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców był miłym akcentem tego spotkania. To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń!

SP w Bączalu Dolnym

dbid2019