Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy” - Wisława Szymborska

Luty to miesiąc wyjątkowy, nie tylko dlatego, że jest najkrótszy w roku ale także dlatego, że przepełniony jest wszechobecną miłością…. 14 lutego obchodzimy Walentynki czyli święto wszystkich zakochanych. Łączenie słynnych par literackich to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowała biblioteka dla swoich czytelników tego dnia.

W dniach od 13 do 17 lutego prowadzona była akcja „Przez książkę do serca”. Przychodząc do biblioteki i wypożyczając książkę można było znaleźć ukryte w niej serce, na szczęśliwego znalazcę czekał upominek.

Podczas obchodów dnia św. Walentego prowadzony był cykl zajęć „Z miłości do książek” skierowany dla młodszych i starszych.

Przedstawicielami młodszej grupy uczestników zajęć były klasy III z SP w Skołyszynie oraz uczestnicy cotygodniowych zajęć w bibliotece. Dzieci poznały Legendę o św. Walentym, później odpowiadały na liczne pytania dotyczące tegoż właśnie święta i jego patrona, układały walentynkowe puzzle, a na koniec spędziły miło czas podczas zabawy na dywanie interaktywnym. Do szkoły wróciły zadowolone i ze słodkim upominkiem. Natomiast dzieci uczestniczące w cotygodniowych zajęciach wykonały walentynkowe serca.

Starsze pokolenie reprezentowała grupa Senior+. Nasi kochani seniorzy mieli okazje zagrać w gorące serce i walentynkowe bingo. Przy kawie i słodkim deserze wysłuchali legendy o Świętym Walentym.

Po spotkaniu każdy uczestnik został obdarowany ręcznie robioną różą.

 

GOKiCz w Skołyszynie

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
16
16
Previous Next Play Pause