Drodzy Mieszkańcy Gminy Skołyszyn.

Dostrzegając zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, w imieniu samorządu Gminy Skołyszyn rozpoczynamy rozprowadzanie bawełnianych maseczek ochronnych wielorazowego użytku. Jednocześnie rozpoczynamy akcję szycia maseczek dla Mieszkańców, w którą zaangażowały się Panie z KGW oraz pracownicy jednostek organizacyjnych gminy, m.in. Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Przysiekach oraz szkół.

Wszystkie maseczki zostaną bezpiecznie zapakowane przez pracowników Urzędu Gminy Skołyszyn, a już w najbliższych dniach dostarczone przez Druhów OSP oraz Sołtysów Mieszkańcom poszczególnych sołectw. Podejmujemy działania, aby docelowo przekazać maseczki do każdego domu w naszej gminie.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w formie wolontariatu, czy też dodatkowych zadań zdecydowały się zaangażować w proces szycia i dystrybucji pakietów z maseczkami.

To ważne, abyśmy w tym niezwykle trudnym czasie działali wspólnie i pomagali sobie nawzajem. Zwracajmy szczególną uwagę na pomoc osobom starszym i samotnym. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Szczegółowe informacje zamieszczane są na stronie internetowej www.skolyszyn.pl i profilu facebookowym Gminy Skołyszyn: @SkolyszynGmina.

                                                                                                                                                           Z poważaniem:
                                                                                                                                        Bogusław Kręcisz – Wójt Gminy Skołyszyn

1
1
4
4
2
2
3
3
Previous Next Play Pause