W poniedziałek 25 maja 2020 roku Pani Klara Szarek, mieszkanka Bączala Dolnego obchodziła wyjątkowy jubileusz 100. urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Skołyszyn p. Bogusław Kręcisz wraz z Kierownikiem USC p. Urszulą Grygą, by w imieniu wszystkich mieszkańców gminy, złożyć Jej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz kolejnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu.

Najstarsza Mieszkanka Gminy Skołyszyn wraz z życzeniami otrzymała okolicznościowy kosz kwiatów oraz kilka drobnych upominków. Odebrała także listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów oraz Wojewody Podkarpackiego.

Pani Klara Szarek urodziła się 25 maja 1920 roku w Bączalu Dolnym, będąc jedną z dziewięciorga dzieci Wojciecha i Katarzyny Podkulskich. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w rodzinnej miejscowości. Jej kolegą z klasy jest inż. Bronisław Stoj (z Bączala Górnego, od 1945 zamieszkały w Gorlicach), który przed miesiącem również obchodził setne urodziny. W 1940 roku zawarła związek małżeński ze Stanisławem. Jej mąż i szwagier Jan działali w Armii Krajowej. Byli skierowani na roboty przymusowe do III Rzeszy. Pani Klara wraz z mężem przeżyła 46 lat w małżeństwie. Pomimo wielu niełatwych doświadczeń, Jubilatka nadal cieszy się zdrowiem i witalnością. Doczekała się sześciorga dzieci, jedenaściorga wnuków, dwadzieścia jeden prawnuków i dwie praprawnuczki (bliźniaczki). Jak podaje, Jej receptą na długowieczność jest radość czerpana z życia oraz życzliwość dla ludzi.

Pani Klara Szarek jest czwartą osobą z Bączala, która w ostatnim dziesięcioleciu ukończyła 100. rok życia. Wcześniej, bo w 2011 roku setne urodziny obchodził dh Kazimierz Dybka z Bączala Dolnego, w 2018 roku p. Kazimiera Zabawa z Bączala Górnego oraz w kwietniu 2020 roku inż. Bronisław Stoj z Bączala Górnego (zamieszkały w Gorlicach).

Gratulujemy pięknego jubileuszu setnych urodzin. Życzymy zadowolenia z każdego nowego dnia, przeżycia w szczęściu i zdrowiu wielu pięknych lat oraz miłości ze strony najbliższych. Raz jeszcze wszystkiego najlepszego!

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Previous Next Play Pause