Od 30 maja do 7 maja trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Hasło tegorocznej edycji: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Tydzień Czytania odbywa się w przestrzeni wirtualnej.

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie również włączył się do akcji. W programie mamy gry, zabawy,  głośne czytanie i konkursy. Ponadto Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie jest organizatorem akcji "Zostań ambasadorem głośnego czytania dzieciom w Gminie Skołyszyn!"

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, nianie, ciocie i wujków, nauczycieli i wychowawców, wszystkich naszych czytelników i wszystkich naszych przyjaciół do włączenia się do akcji! Pokażmy , że głośne czytanie dzieciom jest ważne! Pokażmy, że Gmina Skołyszyn czyta dzieciom! Wystarczy nagrać krótki filmik, w trakcie którego przeczytacie Państwo wybrany przez siebie wiersz, opowiadanie lub fragment książki o zwierzętach. Wyślijcie swój film do nas, a my umieścimy go na naszym FB.

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu zachęcić dorosłych – rodziców, wychowawców, nauczycieli i opiekunów do codziennego czytania dzieciom. Według licznych badań głośne czytanie dzieciom to najbardziej skuteczna i przyjazna metoda wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka i jego edukacji!

2020 xix otcd baner 1920x960a