W sobotni poranek kilkunastu mieszkańców Bączala uczestniczyło w społecznej akcji sprzątania śmieci w lesie jodłowym w Bączalu Górnym i Jabłonicy, którą koordynowała Pani Anna Wilisowska.

W inicjatywę pn. "Godzina dla środowiska" ochoczo włączyli się Druhowie z OSP Bączal Górny na czele z Sołtysem tej miejscowości Panem Łukaszem Smasiem oraz OSP Bączal Dolny. Odpady komunalne sprzątali także Wójt Gminy Skołyszyn Pan Bogusław Kręcisz, Przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn i Radny wsi Jabłonica Pan Dariusz Łyszczarz oraz Radny do Rady Gminy wsi Bączal Górny Pan Janusz Łyszczarz.

Dzięki zaangażowaniu kilkunastu osób, udało się posprzątać fragment zanieczyszczonego lasu. W ponad 100 workach zgromadzono odpady komunalne, w tym puszki, szkło, odzież i obuwie. Ponadto z leśnych jarów wyciągnięte zostały sprzęty RTV i AGD oraz meble domowe. Wkrótce śmieci, które zostały zgromadzone w kilku, dostępnych punktach, zostaną odebrane przez wyspecjalizowaną firmę.


Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się do społecznej akcji sprzątania lasu. W sposób szczególny dziękujemy Pani Annie Wilisowskiej - za dbałość o czystość w Gminie Skołyszyn oraz Strażakom Ochotnikom z terenu Bączala.

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
Previous Next Play Pause