Wakacje to przede wszystkim okres wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale także czas przygotowania budynków oświatowych na kolejny rok szkolny. W Szkołach Podstawowych prowadzonych przez Gminę Skołyszyn przeprowadzane zostały inwestycje i remonty, których łączny koszt wyniósł ponad 450 tysięcy złotych.

Najpoważniejsze prace prowadzone są w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Święcanach, w której remontowi poddano kuchnię wraz z zapleczem i stołówką. Koszt remontu wyniósł 103 tysiące złotych. Ponadto zakupione zostanie wyposażenie kuchenne wraz z meblami za kwotę ponad 18 tysięcy złotych. W najbliższych kilku tygodniach przyszkolny parking wzbogaci się o nowe miejsca postojowe. Koszt realizacji zadania to 84 tysięce złotych.

Dużo działo się również w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Harklowej, gdzie przeprowadzono gruntowny remont pomieszczeń, w tym sali gimnastycznej, biblioteki, szatni i korytarza. Koszt przeprowadzonych prac to blisko 65 tysięcy złotych.

Przy Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Lisowie wykonano bezpieczny podjazd oraz parking dla samochodów. Koszt inwestycji wyniósł blisko 76 tysięcy złotych. Za kwotę ponad 40 tysięcy złotych urządzony został plac zabaw dla dzieci.

Prace modernizacyjne prowadzone były także w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kunowej, gdzie od 1 września 2020 r. w ramach środków pozyskanych z RPO Województwa Podkarpackiego, będzie funkcjonował dodatkowy oddział przedszkolny. Przy szkole w ramach realizacji w/w projektu został urządzony plac zabaw dla dzieci za kwotę 39 tysięcy zł.

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jabłonicy przeprowadzone zostały prace związane z modernizacją kanalizacji sanitarnej i deszczowej za łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. W najbliższych tygodniach zostanie położona nawierzchnia bitumiczna na szkolnym parkingu.

W bieżącym roku planowany jest również remont dachu na budynku Przedszkola w Skołyszynie oraz ogrodzenia przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Rejtana w Bączalu Dolnym.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
Previous Next Play Pause