Zakończyły się prace polegające na udrożnieniu, odmuleniu i pogłębieniu bezimiennego potoku przepływającego przez wieś Jabłonica (Gmina Skołyszyn) w kierunku wsi Czermna (województwo małopolskie, powiat tarnowski, Gmina Szerzyny). Prace zainicjowane zostały z woli Mieszkańców poprzez wniosek Sołtysa p. Stanisławy Fudała i Rady Sołeckiej wsi Jabłonica skierowany do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Jaśle po powodzi, która nawiedziła miejscowość w czerwcu 2020 r.

Dzięki determinacji Rady Sołeckiej wsi Jabłonica, radnego – Przewodniczącego Rady Gminy Skołyszyn p. Dariusza Łyszczarza oraz współpracy władz gminy zrealizowano niezwykle ważne zadanie. W wyniku zamulenia rowu dochodziło w ostatnich latach do licznych podtopień gospodarstw usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie rowu melioracyjnego.

W imieniu mieszkańców sołectwa Jabłonica oraz władz samorządowych Gminy Skołyszyn dziękujemy p. Jerzemu Żygłowiczowi – Dyrektorowi Zarządu Zlewni w Jaśle, za pozytywne załatwienie sprawy.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Previous Next Play Pause